يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 98612
کدخدایی:

با تخلفات کمبود تعرفه برخورد می‌کنیم

سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات گزارشات تخلفات این را لحظه به لحظه بررسی می‌کند، گفت: با تخلفات انتخاباتی مانند کمبود تعرفه یا تخلفات تبلیغاتی سر صندوق‌های اخذ رأی برخورد می‌کنیم.
با تخلفات کمبود تعرفه برخورد می‌کنیم اتاق خبر 24

عباسعلی کدخدایی سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری با حضور مجدد در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست‌جمهوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گزارشات زیادی به دست ما رسیده و در این برهه از انتخابات هوادارن و طرفداران کاندیداها شور و حال خاصی دارند و در این فضا هر کدام سعی می‌کنند که گزارشی که به دست‌شان می‌رسد را به دست ما برسانند.

وى افزود: ما از این اقدام آنها تشکر می‌کنیم، افرادی که علاقه‌مند به نظام و انتخابات هستند، این گزارشات را برای ما ارسال می‌کنند ولی ما در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات این گزارشات را لحظه به لحظه بررسی می‌کنیم و تا آنجا که می‌توانیم با تخلفاتی مانند کمبود تعرفه یا تخلفات تبلیغاتی سر صندوق‌های اخذ رأی برخورد می‌کنیم.

کدخدایی با بیان اینکه گزارشات دیگری نیز در حال ارسال به شورای نگهبان است، تصریح کرد: پس از بررسی و جمع‌بندی گزارشات این جمع‌بندی‌ها به اعضای شورای نگهبان ارسال می‌شوند تا اعضا نظرات خود را اعلام و نتایج را اعلام کنند و قطعاً به هر نتیجه‌ای برسیم این نتایج را به همه مردم اعلام خواهیم کرد و هیچ ملاحظه‌ای نسبت به هیچ فرد خاصی نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که بررسی گزارشات و اعلام‌نظر شورای نگهبان تا چه زمانی به طول خواهد انجامید، گفت: زمان‌بندی که در فرصت 3 روز می‌تواند شکایت‌ها و نظرات خود را اعلام کنند و آنچه که در قانون آمده 10 روز فرصت است تا شورای نگهبان نتیجه نهایی بررسی صحت انتخابات را دارد و امیدواریم در فرصت قانونی اعلام نظر کنیم و 10 روز پس از پایان رأی‌گیری شورای نگهبان فرصت بررسی دارد.

کدخدایی در مورد مشارکت مردم در انتخابات گفت: مشارکت خوبی تاکنون صورت گرفته اما باید همکاران ما در وزارت کشور این آمار را اعلام کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: شمارش آرای انتخابات بلافاصله پس از پایان رأی‌گیری شروع خواهد شد و این موضوع به شعب و حوزه‌های اخذ رأی بستگی دارد و آرا آنها به تدریج وارد سیستم‌ها خواهد شد و ما هم در شورای نگهبان و همکاران‌مان در وزارت کشور به صورت دستی و سیستمی اعمال خواهیم کرد و مطمئنم در شمارش آرا مشکل جدی نخواهیم داشت و هر زمانی که شمارش آراء صورت گیرد نتایج آن از طریق وزارت کشور اعلام می‌شود.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.