يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 97849

خودشیرینی فراری برای حامی دروغگو

خودشیرینی فراری برای حامی دروغگو به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

جهان امروز به دلیل گسترش و میزان اثر رسانه ها شاهد فعالیت های بی دریغی از جانب این دستگاههای اطلاعاتیو امنیتی است. در این بین بنگاه خبر پراکنی بی بی سی (رسانه حومتی انگلیس ) به دلیل سابقه طولانی رسانه ای نامش بیشتر شنیده میشود و مطابق انتظار سعی بسیار بیشتری در برهم زدن معادلات سیاست بین الملل میکند، اما اینکه تاکنون در این مسیر موفق بوده!  بماند در بحثی دیگر...

"بی بی سی" قدیمی ‌ترین بنگاه پخش خبر! در جهان است. فعالیت اصلی بی‌ بی ‌سی تولید برنامه و سرویس‌ های خبری است. جالب است بدانید که شعار بی ‌بی‌ سی جمله ایست که شاید برای شما هم خنده دار به نظر برسد: «هر ملت باید با صلح و آرامش با ملتی دیگر صحبت کند! » دقیقا همان چیزی که شبکه مزد بگیر حکومت استعماری انگلیس  مسبوق به سابقه عملکرد صدو هشتاد درجه مخالف آن را دارد.

بزرگترین بنگاه خبری انگلیس یک هدف خیلی بزرگ هم دارد که  البته آن را به گور خواهد برد. آن هم اثر گذاری منفی روی روند بالندگی سیاسی جمهوری اسلامی ایران است. در واقع با ریسمان نخ نما و آبروی ریخته نمی شود چنین سنگ بزرگی را برداشت.

 تلاش بی بی سی برای بحران آفرینی در ایران اسلامی موضوعی نیست که کسی نسبت به آن شک و تردید داشته باشد. تمام تلاشی که این رسانه ی حکومتی انگلیس در ماجراهای سال 88کرد تا از انگلستان آتش به خاک ایران بریزد که به اراده ی الهی جز رسوایی برای خودش دست آویز دیگری نداشت، گواه خوبی برای ادعای فوق است.

بی بی سی برغم ادعای این رسانه در جدا عمل کردن از دستگاه سیاسی انگلیس همواره در راستای منافع استعماری این کشور عمل کرده است. در واقع رنگ و بوی حکومت انگلستان در ثانیه ثانیه تولیدات این رسانه آنچنان جاری است که انکار آن کمی خنده دار به نظر میرسد.

 

این شبکه با استفاده از استراتژی های مختلف به طور آشکار و پنهان تلاش کرده تا استقلال و امنیت ملی ایران را به چالش کشیده و برامور داخلی ایران تاثیر گذاری منفی کند. از بررسی کیفیت تلاش های بیهوده اش که بگذریم باید بدانیم که این اتفاق در ایام انتخابات همیشه قوت خاصی میگیرد و دست نشانده های این شبکه ی حکومتی با انگیزه ی بیشتری اقدام به ساخت و تولید برنامه های خود میکنند.

 

***آخرین دست و پا زدن رسانه ای بی بی سی برای تاثیر گذاری بر انتخابات ایران دعوت کردن از میهمانی در برنامه زنده این شبکه بود که به تعبیر ما میشود از وی با نام دشمن فسیل شده یاد کرد. سلطنت طلب متوهم، منافق علنی، فراری وطن فروش و هزاران لقب قبیح دیگر را میشود به حق به او داد. اگر تا به حال متوجه منظور نگارنده نشده اید باید عطاء الله مهاجرانی را به شما معرفی کنیم.

دست آویز حکومت انگلیس برای تخریب چهره انتخابات ایران شخصی با مشخصات بالاست. واقعا معلوم نیست که با چه انگیزه ای مهاجرانی زبان به تحلیل باز میکند ولی لازم است که به بی بی سی بگوییم که حافظه ی تاریخی مردم ایران آنقدرها هم ضعیف نیست که وزیر فراری کشورشان را به خاطر نیاورند. اگر قصد ساختن برنامه ای به هدف واهی هدایت فکر ایرانیان را دارید حد اقل به شعورشان توهین نکنید یا به زبانی غیر از فارسی به تولید محتوا بپردازید تا جامعه هدف لجن پراکنی هایتان مشخص شود.

نه تنها مشخصات وطن فروش ها از یادمان پاک نمی شوند، بلکه این نفرت و نفرین به نسل های بعدی هم منتقل می شود که روح تبرّی جایش را به ساده لوحی و سازش بی حساب ندهد. ما که میشناسیم ولی لازم است مهاجرانی را به خودش معرفی کنیم تا یادش نرود که با این کارنامه ی اسفناک و خجالت آور خیلی هم حضور مجددش مقابل دوربین ها افتخار آمیز نیست.

 

عطاء الله مهاجرانی کیست؟

عطاءالله مهاجرانی در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۳۳ و در اراک زاده شد. تحصیلات عالی خود را در رشتهٔ تاریخ در دانشگاه‌های اصفهان (کارشناسی) شیراز (کارشناسی ارشد) و تهران (دکتری) گرفت.

 

مهاجرانی در کارنامه کاری خود مسئولیت‌هایی همچون نمایندگی مجلس، رایزن فرهنگی ایران در پاکستان، معاون رئیس جمهور، عضویت در هیئت امنای خبرگزاری ایرنا، معاونت فرهنگی مرکز تحقیقات استراتژیک، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت اصلاحات و ریاست مرکز گفتگوی تمدن‌ها را داشته است.

 

 وی در حوزه سیاسی ابتدا به تلویح و سپس به صراحت علیه ولایت فقیه موضع‌گیری کرد و در مقاطع مختلف ضد رهبر معظم انقلاب موضع گرفته است.

مهاجرانی سعی در القای تحولات خارج ازمحدوده قانون در افراد داشت. وی در دومین دوره ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی یعنی در سال ۱۳۷۳ مهاجرانی طی مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی‌زبان ایران نیوز در ۸ آبان سال ۱۳۷۳، درباره ریاست جمهوری هفتم، اظهار داشت: «اگر امکان تغییر در قانون اساسی وجود داشته باشد آقای هاشمی شایسته‌ترین فرد برای احراز این مسئولیت است.

 

در سال ۱۳۸۳ خانمی که کارمند سابق مرکز گفتگوی تمدن‌ها بود، عنوان کرد که همسر صیغه ای مهاجرانی است و از او شکایت کرد و خواهان ثبت ازدواج شد.

 

داستان مهاجرانی درمیانه نگارش کتاب برضد سلمان رشدی مرتد انگلیسی و تبدیل شدن به عامل انگلیس و آل سعود از عبرت‌های ماندگار است.

 

وی در پی فضاحت‌های اخلاقی از کشور خارج شد و به انگلیس پناه برد و در آنجا روند ضد نظام خود را به غایت افزایش داد که به عنوان آخرین نمونه آن میشود به اظهارات اخیر وی در بی بی سی و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری پرداخت.

 

ویکی ‌لیکس در ژوئن ۲۰۱۵ اقدام به انتشار ۶۰ هزار سند دیگر از مجموع نیم میلیون سند خارج شده از سیستم الکترونیکی وزارت خارجه عربستان سعودی کرد که در یکی از این اسناد، عطاء الله مهاجرانی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در نامه ‌ای به سفارت سعودی در لندن درخواست کرده بود که آن کشور هزینه تحصیل فرزندش (علی مهاجرانی) در مقطع دکتری دانشگاه واریک را متقبل شود و عربستان نیز با این درخواست موافقت کرده و چکی به مبلغ ۱۶ هزار پوند برای یک سال تحصیلی در وجه نامبرده صادر کرده و پذیرفته است که حداقل به مدت چهار سال هر سال حدود ۱۶ هزار پوند بپردازد.

 

حدود دو سال پیش خبرگزاری فارس خبر دستگیری محمد محسن مهاجرانی، پسر وزیر وطن فروش را به علت دست داشتن در ماجرای دکل نفتی مفقود شده منتشر کرد

 

منابع آگاه علت بازداشت فرزند مهاجرانی را بخاطر نقش وی در پرونده موسوم به دکل گمشده نفتی 87 میلیون دلاری عنوان کردند، اما اخباری هم مبین بر این که وی پس از محرز شدن نقش وی در پرونده فساد دکل گمشده نفتی در حین فرار از کشور به دست ماموران دستگیر شده است.

تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل...
 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.