يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 97646

شیرینی‌ مردم‌ سالاری‌ دینی‌ در گرو شور انتخاباتی

در کشور ما هر چهار سال یکبار و در روند رقابت های انتخابات ریاست جمهوری اگر چشم بسته در خیابان ها راه بروی به مغز دموکراسی و اسلام گرایی در قالب مردم سالاری دینی در متن جامعه پی خواهی برد.
شیرینی‌ مردم‌ سالاری‌ دینی‌ در گرو شور انتخاباتی به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

حکومت ها را با توجه به واکنش مردم آن در بزنگاه ها می شود از نظر سیاسی ارزیابی نمود. به عنوان مثال یک حکومت دیکتاتور را می شود از انفعال مردمش در مراسم و رویدادهای ملی شناخت، بدون اینکه کسی از خط مشی سیاسی آن دستگاه، چیزی گفته باشد. اما برعکس اگر در مملکتی مثل ایران اسلامی، هیجان انتخاب و مشارکت در رویدادهای ملی در بین آحاد مردم موج میزد، دموکراسی واقعی یعنی مردم سالاری دینی حتما در آن سرزمین جریان دارد.

 

در کشور ما هر چهار سال یکبار و در روند رقابت های انتخابات ریاست جمهوری اگر چشم بسته در خیابان ها راه بروی به مغز دموکراسی و اسلام گرایی در متن جامعه پی خواهی برد. همه ی اقشار و اصناف به سهم خود در این اتفاق ملی شرکت کرده و همه از نتیجه به دست آمده شاد و خوشحال خواهند بود.

کافی است که این شب ها به خیابان بیاییم و از کنار ستاد های انتخاباتی نامزدها رد شویم؛ فضای غرور آفرین و حماسی ملی، رفت و آمد جوان ها، پوستر های بزرگ، بحث و جدل و تراکم مردم در جلو آن ها موید حرفی ست که به آن اشاره کردیم.

n00232493-r-b-000.jpg

 

مدت چند روزه ی تبلیغات فرصتی است که فعالان در هر صنفی وقت و ابتکار و هنر خود را در همراه کردن دیگران با خود به کار ببندند. همین است که رسانه های مختلف در کشور از سایت های و روزنامه ها گرفته تا نرم افزار های اجتماعی و کانال ها و صفحه ها هر کدام به شخص خاصی ابراز علاقه کرده و برای رای آوردن بیشتر وی به فعالیت ها انتخاباتی مبادرت میکنند.

 

small_thumb_15120.jpg

 

ايام انتخابات تقريبا همه جا شور انتخابات ديده مي‌شود. برنامه‌هاي تلويزيون، روزنامه‌ها، شبكه‌هاي مجازي، اينترنت و... همه و همه با محتواي خود باعث داغ‌تر شدن تنور انتخابات در ميان مردم مي‌شوند. این شور و نشاط به همراه یک نوع استرس ناشناخته بودن انتخابات در رای اولی ها دیده میشود که هم برای آن ها بسیار جذاب و مهم است و هم در سرنوشت انتخابات تاثیر بسزایی دارد. جمعیت جدیدی که پا به عرصه تاثیر گذاری در انتخابات می گذراند هم تازه نفس ترند و هم انتظاراتشان از نامی که روی برگه ی رای مینویسند بیشتر است.

 

81981025-70552892.jpg

 

در گوشه ی دیگری از صحنه انتخابات آزاد ایران اسلامی بانوان هم  از هر کاندیدایی انتظار حمایت های مورد نظر خودشان را دارند. کمپین بانوان طرفدار فلان کاندید تشکیل میدهند و هیجان و علاقه به تبلیغ و تبیین برنامه های نامزد محبوبشان می پردازند.

 

این ها همان چیزهایی است که دشمنان ایران و اسلام سال هاست همه ی تلاششان را کرده اند که از آن خبری نباشد. اما امسال هم دیدیم که اراده ی الهی بر پیروزی دشمنان ایران تعلق نگرفته است. به خواست خدا شورو نشاط انتخاباتی امسال بیشتر از سال های گذشته هم هست.

 

 

شور انتخاباتی در کلام رهبری:

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان ارتش جمهوری اسلامی در تاریخ 30فروردین 96  با تأکید بر اینکه همه مردم، نامزدها، دولت و دست‌اندرکاران باید قدر انتخابات را بدانند و آن را گرامی بدارند، افزودند:

«باید انتخاباتی گسترده، با شور و شوق و نشاط ، سالم و همراه با امنیت برگزار شود و چنین انتخابات و ذخیره‌ای، به کشور مصونیت بسیاری خواهد داد.»

ایشان همچنین تأکید کردند: «باید مردم، مسئولان و نامزدها، انتخابات را قدر بدانند و زمینه یک انتخابات پرشور و شوق و بانشاط، سالم، با امنیت و گسترده را فراهم کنند.»

 

رهبر انقلاب

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در آستانه‌ی روز کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان در تاریخ 10اردیبهشت 96فرموند:

«راجع به انتخابات دو سه جمله من عرض کنم. خب بحمدالله فضای انتخابات در کشور در حال گرم شدن است و این چیز خیلی مهم و چیز خیلی لازمی است؛ به این نبایستی بی‌اعتنائی کرد. مسئله‌ی انتخابات خیلی مهم است. یک حرف با مردم داریم، یک حرف با مسئولین داریم، یک حرف هم با نامزدها داریم.»

 

در پی حماسه‌ی باشکوه و تاریخی ملت در یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره‌ی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تشکر و قدردانی خطاب به مردم ایران صادر کردند. که در بخشی از آن آمده بود:

«لازم می‌دانم به شکل ویژه از رسانه‌ی ملی و دست‌اندرکاران محترم آن که شور انتخابات را رهین تلاش هنرمندانه و مبتکرانه‌ی خود ساختند و راوی صادق و صریح گرایش‌ها و اندیشه‌ها و هدف‌های نامزدان ریاست‌جمهوری شدند و چگونگی دست‌به‌دست شدن قدرت در نظام جمهوری اسلامی را به شکل آشکار در برابر چشم جهانیان گذاشتند، تشکری بسزا و بلیغ کرده، اجر و توفیق آنان را از خداوند مسألت نمایم.»

 

 

***انشالله امسال هم در چند روز باقی مانده از فرصت تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری، ملت ایران بهره ی کافی از شور و نشاط انتخاباتی خواهند برد و نتیجه ی این فعالیت ها را در روز اعلام نتایج با انتخاب اصلح خواهند دبد.

 

تمکین از قانون باعث میشود که شور انتخاباتی به شیرینی بعد از انتخابات بدل شود. لذا در همین زمینه آخرین توصیه های قانونی ای که از جانب وزارت کشور صادر شده است اشاره میکنیم:

 

 ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور

 

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی انتظامی وزارت کشور با بیان اینکه تجمعات و تبلیغات در چارچوب قانون مشکلی ندارد، افزود:

کارناوال را اگر ستادهای انتخاباتی راه بیاندازند باید ضوابط و مجوزهای لازم را دریافت کنند اما اگر افراد و گروه ها بدون هدایت ستادهای تبلیغاتی به صورت خودجوش شکل بگیرد مشمول تجمعات غیرقانونی می شود بنابراین این گونه کارناوال ها که موجب سد معبر و ایجاد مشکل در تردد و ترافیک شود غیرقانونی و نیروی انتظامی موظف به تذکر جلوگیری است.

ملت ایران بارها ثابت کرده اند که بر مدار اخلاق و زیر چتر قانون با رعایت اصل احترام پا به میدان رای به جمهوری اسلامی تحت قالب هر نامزدی خواهند گذاشت و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی رقم خواهد خورد. 

 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.