جمعه, 3 آذر 1396 :: Friday, 24 November 2017
کد خبر: 94433

ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

وزیر دفاع آمریکا در ادعایی بی اساس ایران را عامل تمام مشکلات منطقه خواند.
ادعاهای وزیر دفاع آمریکا علیه ایران اتاق خبر 24

به گزارش اسکای نیوز، جیمز ماتیس وزیر دفاع آمریکا پس از سفر به عربستان و دیدار با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد پادشاهی در گفت‌وگو با روزنامه نگاران مدعی شد:‌ در هر منطقه‌ای که نگاه کنی و درآن جا مشکلی باشد ایران را پشت آن می‌یابی، ایران عامل بی‌ثباتی منطقه است و برای حل درگیری‌های موجود در یمن از طریق مذاکرات و زیرنظر سازمان ملل باید جلوی نفوذهای ایران را  گرفت.

او در ادامه مدعی شد:‌ ما باید جلوی تلاش‌های ایران را بگیریم تا امنیت و ثبات دیگر کشورها را به خطر نیندازد حزب الله دیگری در منطقه تشکیل ندهد و ما برای جلوگیری از این امر در حال پیمودن راه صحیح هستیم.

وزیر دفاع آمریکا قرار است بعد از عربستان به مصر، سرزمین‌های اشغالی، قطر و جیبوتی نیز سفر کند.

ماتیس در بدو ورود به عربستان نیز مدعی شد که ایران در درگیری‌های یمن مداخله دارد و به حوثی‌ها کمک تسلیحاتی می‌کند تا عربستان را مورد هدف قرار دهند.

وی در حالی این ادعاها را مطرح می‌کند که مقام های کشورمان همواره حمایت تسلیحاتی را رد می‌کنند و تاکید می‌کنند که حضور ایران در منطقه با رعایت احترام به حاکمیت و استقلال کشورها و مداخله نکردن در امور دیگران، نفوذی گفتمانی و مبتنی بر قدرت نرم است و آن عبارتست  از ارایه الگویی موفق از استقلال سیاسی و پیشرفت و کارآمدی در برابر دیدگان مردم منطقه.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.