جمعه, 24 آذر 1396 :: Friday, 15 December 2017
کد خبر: 94324

کاهش تولید محصولات پارس خودرو

توقف تولید شرکت‌های خودروساز در پی آتش‌سوزی شرکت قطعه‌ساز کروز ادامه دارد و در پی توقف خط تولید برخی محصولات سایپای کاشان، امروز خط تولید تندر ۹۰ در پارس خودرو هم متوقف شد.
کاهش تولید محصولات پارس خودرو اتاق خبر 24

آتش سوزی در انبار یکی از بزرگترین قطعه‌سازان کشور امروز  تولید خودرو در شرکت پارس خودرو را نیز کاهش داد.

بر اساس این گزارش تولید اغلب محصولات پارس خودرو به دلیل سوختن قطعات تولیدی شرکت کروز با کاهش مواجه شده است و امروز خط تولید تندر 90 به کلی متوقف شد.

علاوه بر این شیفت‌های دائمی تولید شرکت پارس خودرو در روزهای پنج شنبه و جمعه نیز این هفته تعطیل اعلام شده است.

خودروسازان در پی آتش سوزی کروز به سفارش تولید قطعات مورد نیاز خود به قطعه سازان کوچک روی آورده‌اند، اما این اقدام نارضایتی شرکت‌های کوچک را در پی داشته است. به گونه ای که این شرکت‌ها می گویند مشکل تولید کروز حل شود بار دیگر خودروسازان جواب سلام آن‌ها را نخواهند داد.

کروز در سال‌های اخیر در جهت خرید سهام مدیریتی شرکت‌های بزرگ خودروساز تلاش و سعی کرده است کرسی‌های هیات مدیره آن‌ها را تصاحب کند. به گونه‌ای که در حال حاضر در ایران خودرو دارای سهام مدیریتی و عضو هیات مدیره بوده و در گروه بهمن سهام مالکیتی و مدیریتی دارد. این شرکت قطعه‌ساز در شرکت سایپا نیز مالک سهم سرمایه‌گذاری بهمن است.

این وضعیت به زعم بسیاری برهم زننده بازار رقابت در صنعت قطعه‌سازی بوده و سبب قرار گرفتن بازار قطعه خودروسازان بزرگ داخلی در اختیار و انحصار شرکتی مانند کروز بوده است.

اگر چه این انتقادات همواره از سوی کروز نفی شده است، اما توقف تولید شرکت‌های خودروساز در پی آتش‌سوزی مذکور بر صحت انتقادات و نارضایتی های مطرح صحه گذاشته است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.