شنبه, 27 آبان 1396 :: Saturday, 18 November 2017
کد خبر: 91011

ابطال مجوز یک واردکننده خودرو

در سالی که گذشت وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت شرکت افرا موتور (واردکننده محصولات ولوو) را باطل کرد.
اتاق خبر 24

دی ماه سال گذشته ایسنا گزارش داد که وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت شرکت "افرا موتور" واردکننده محصولات ولوو را به دلیل شکایت مشتریان از نامناسب بودن خدمات پس از فروش این شرکت، تا اطلاع ثانوی باطل کرده است.

چندی پس از آن اما برخی رسانه‌ها از احیای مجوز فعالیت این شرکت با تایید وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر دادند، اما نگاهی به سامانه ایرانیان اصناف (سامانه معرفی نمایندگی شرکت‌های خارجی در ایران/ تحت مدیریت وزارت صنعت، معدن و تجارت) نشان می‌داد که مجوز (گواهی) فعالیت این شرکت همچنان باطل است.

این موضوع از رییس وقت مرکز اصناف و بازرگانان ایران (زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت) پیگیری شد و یدالله صادقی تلویحا اعلام کرد آنچه در برخی رسانه‌ها اعلام شده صحت نداشته و هر آنچه در سامانه ایرانیان اصناف درج شده باید مدنظر قرار گیرد.

با این حال یکی از مسوولان شرکت افراموتور در تماس با ایسنا اظهار کرد که این شرکت مشکلات پیشین را برطرف کرده و مجوز فعالیت آن از حالت ابطال خارج شده است. این فرد برای اثبات ادعای خود نامه مورخ ۱۸ دی‌ماه امسال مرکز اصناف و بازرگانان ایران خطاب به این شرکت را برای ایسنا ارسال کرد که در آن آمده بود گواهی شرکت افراموتور از نظر این مرکز معتبر است.

این موضوع و تناقض ایجاد شده موجب شد تا ایسنا مجددا به سراغ رییس (وقت) مرکز اصناف و بازرگانان ایران رفته و واقعیت را از وی جویا شود که این بار یدالله صادقی از ارسال نامه تکذیبیه شرکت ولوو مبنی بر تکذیب هرگونه ارتباط با شرکت افرا موتور خبر داد.

یدالله صادقی در گفت‌وگویی در تاریخ ۲۷ دی ماه ۱۳۹۵، اظهار کرد:" روز گذشته نامه‌ای از طرف شرکت ولوو سوئد به وزارت صنعت، معدن و تجارت آمد که با تایید مقامات آن کشور اعلام کرده است که شرکت افراموتور به هیچ وجه ارتباطی چه از طریق واسطه و چه به صورت مستقیم با ما (ولوو) ندارد و از دولت ایران درخواست کرده که در زمینه‌ حذف نام این شرکت از سایت نمایندگی‌ها و ثبت سفارش اقدام شود".

رییس (وقت) مرکز اصناف و بازرگانان ایران خاطرنشان کرد:" شرکت‌هایی که به صورت واسطه‌ای مشغول به فعالیت هستند اگر خللی در مدارک و فعالیت‌شان وارد شود، طبق وظیفه قانونی، فعالیت آنها متوقف می‌شود. یک بار پیش از این فعالیت شرکت مذکور (افرا موتور) به دلیل تخلف توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان متوقف شد، اما پس از آن به مرور زمان از حالت تعلیق خارج شد، اما در حال حاضر شرکت اصلی (ولوو) نامه‌ای ارسال کرده و ارتباط نمایندگی‌اش را با این شرکت منکر شده است، بنابراین باید مجددا در مورد حذف نام شرکت مذکور از سایت اقدام شود".

در زمان نگارش این گزارش نیز بررسی دوباره سامانه ایرانیان اصناف نشان می‌دهد که مجوز فعالیت شرکت افرا موتور همچنان در وضعیت "ابطال" قرار داشته و این شرکت امکان ادامه فعالیت برای واردات خودرو را ندارد.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.