پنجشنبه, 23 آذر 1396 :: Thursday, 14 December 2017
کد خبر: 90937

اظهارات ژنرال جنجالی سعودی درباره سفرش به ایران

«پرسیدم: یعنی شما طرح جنگ در مسافت 2500 مایلی دارید؟ واقعا هدف شما از این مسئله چیست؟ فرمانده ایرانی جواب داد: "این موضوع را از سیاستمداران باید بپرسی."»
اتاق خبر 24

"انور عشقی" ژنرال بازنشسته سعودی اظهارات خود درباره سفرش به ایران را طی سرمقاله ای در روزنامه"الدستور" مصر منعکس کرد و نوشت: «برای تحصیل در دانشکده نظامی در سال 1979 و قبل از سقوط محمد رضا شاه پهلوی سفری به ایران داشتم و از پیشرفت های نظامی و امنیتی این کشور بهت زده شدم.»

 

انور عشقی، ژنرال جنجالی که مواضع همسو با اسراییل دارد، در ادامه نوشت: «در یکی از فرودگاه های نظامی اصفهان جنگلی از هلی کوپترها و 4 فروند جنگنده  بزرگ "747" را دیدم و از فرمانده ایرانی سوال کردم که این جنگنده های بزرگ برای چیست؟ وی جواب داد: "برای سوخت رسانی به جنگنده های اف-5 است." پرسیدم: یعنی شما طرح جنگ در مسافت 2500 مایلی دارید؟ واقعا هدف شما از این مسئله چیست؟ فرمانده ایرانی جواب داد: "این موضوع را از سیاستمداران باید بپرسی."»

 

عشقی افزود: «آنچه که بیش از همه چیز تعجبم را واداشت و مرا بهت زده کرد، این بود که به یک کتابخانه عمومی رفتم و شاهنامه را دیدم که در آن نوشته شده بود: "چگونه ممکن است عرب ها می خواهند امپراتوری بزرگ ایران را از بین ببرند؛ بهتر است ما آنها را به بیابان ها برگردانیم"»!

 

  گفتنی است که موجی از واکنش ها در شبکه های اجتماعی در پی سفر اخیر انور عشقی اخیرا به سرزمین های اشغالی فلسطین صورت گرفت. وی خواستار عادی سازی روابط با اسراییل است تا جبهه واحدی برای مقابله با ایران شکل دهند.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.