دوشنبه, 27 آذر 1396 :: Monday, 18 December 2017
کد خبر: 90684
بازار داغ دستفروشان

چرخش خرید به سمت دست‌فروشان/ مغازه‌های نالان از مهمان‌های ناخوانده

دست‌فروشی یکی از مشاغلی است که با نزدیکی به نوروز بازار آن داغ می‌شود و با این وجود در گوشه و کنار خیابان‌ها جایی برای سوزن انداختن نیست.
 چرخش خرید به سمت دست‌فروشان/ مغازه‌های نالان از مهمان‌های ناخوانده اتاق خبر 24
روزهای آخر اسفند مردم با انگیزه خرید عید و نوکردن جامه و خانه خود به بازار می‌رود و این افزایش تقاضا بازار دستفروشان را داغ می‌کند تا جایی که پیاده‌روها پول ساز شده اند.  
 
 
در میان دستفروشان از تمام قشرها چه پیر،جوان، نوجوان و مرد و زن هستند که در روزهای پایان سال دست به کسب درآمد از راه دست فروشی زده‌اند.  
 
 
در میان دست‌فروشان، کسانی هستند که سال‌هاست به این کار مشغول‌اند و به‌عنوان شغل به دست‌فروشی نگاه می‌کنند ، درآمدهای روزمره دست‌فروشی کفایت زندگی روزمره آنها را می‌دهد؛ البته به شرطی که کسب‌وکارشان را مختل نشود.
 
 
 اجناس آن‌ها از لباس و آجیل و دیگر نیازهای شب عید مردم گرفته تا کیف های مسافرتی، زیور آلات بدلی، حوله و دمپایی و... را شامل می‌شود.  
 
 
با این وجود بازار شب عید در ۳ تا ۴روز پایانی سال بهترین فرصت برای کسب درآمد است که عمراین کسب درآمد کوتاه اما سودش بالایی دارد، شغل‌هایی به این شکل با این میزان سود مختص روزهای پایان سال است.  
 
 
روزهایی که اگر سری به خیابان‌ها و کوچه های اطراف بزنید خواهی دید که مردم با هیاهو برای شهر عید خرید می‌کنند از بساط هفت سین سبزه، سمنو،شمع،سنجد، سکه های تزئینی، گلدان،سیر،... پهن است.
 
 
اما دستفروشان درآمدهای متفاوتی از یک میلیون تا ۱۵میلیون تومان دارند شغل‌هایی که در روزهای آخر سال ظهور می کنند با وجود نداشتن بیمه و اثر ثابت و دائمی اما سودهای آنچنانی برای صاحبان خود دارند، آنقدر که برخی را وسوسه می‌کند شغل‌های ثابت خود را برای چند هفته کنار گذاشته و کنار خیابان بساط کنند و سود بازار شب عید را از دست ندهند.  
 
 
دستفروشی در خیابان‌های بالا شهر تهران نسبت به پایین شهر درآمد بیشتری دارند چرا که متناسب با منطقه ای که بساط کاسبی پهن می‌شود، سود دریافت می کنند، در این گیر و دار گاهی برخی جنس‌ها با ۱۰ برابر قیمت هم به فروش می‌رسد.  
 
 
براساس این گزارش، دستفروشی‌های کنار خیابان هر چند یکی از شغل‌های کاذب محسوب می‌شود ولی در روزهای پایانی سال به بهترین مکان برای خرید مردم تبدیل شده که بعضا افراد با وجود این این بساط‌ها در کنار خیابان کمتر به سمت مغازه‌های سطح شهر می‌روند.
منبع: میزان
انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.