سه شنبه, 21 آذر 1396 :: Tuesday, 12 December 2017
کد خبر: 89911

کاخ سفید: طرح شکست داعش تحویل ترامپ شد

 شان اسپایسر گفت ترامپ طرحی را برای شکست دادن داعش دریافت کرده است.
کاخ سفید: طرح شکست داعش تحویل ترامپ شد اتاق خبر 24

به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در نشست خبری امروز (سه شنبه) گفت: دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا پیشنهاد تقویت ارتش را مطرح کرده است.

وی دستور بازنگری کامل در وضعیت آمادگی نظامی کشور و افزایش 54 میلیارد دلاری بودجه این بخش را مطرح کرده است.

وی محافظتهای جدیدی بوجود آورده است تا بر اساس آن، از ورود افرادی به کشور جلوگیری شود که می خواهند به ما آسیب برسانند.

رئیس جمهور طرحی را برای شکست دادن داعش دریافت کرده است. این طرح را وزیر دفاع و گروه مشاوران رئیس جمهور در حوزه امنیت ملی تدوین کرده اند.

اسپایسر در ادامه گفت: ترامپ همانطور که در زمان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری قول داده بود، اصلاحات در قوانین مهاجرت کشور را شروع کرده و این مسئله را به اولویت اصلی خودش تبدیل کرده است.

به این منظور، او دستوری ریاستی امضاء کرده است که درباره کارها برای احداث دیوار در مرزهای جنوبی کشور است و سبب تقویت امنیت عمومی آمریکا می شود.

او برای این منظور، اجرای قاطع و قوی قوانین مهاجرتی موجود را نیز مطرح کرده است. او دستور توقف تامین مالی برای نهادهایی را (در ایالتها) صادرکرده است که از اجرایی کردن قوانین دولت فدرال امتناع می کنند.

او به وزارت امنیت داخلی آمریکا دستور داده است تا 15 هزار نیروی جدید استخدام کند که برای افزایش محافظت از کشور از آنها استفاده شود.

وی افزود: رئیس جمهور برنامه گسترده ای برای اصلاحات در نظام مالیاتی را نیز تنظیم کرده است که سبب راحت تر شدن کارها برای کسب و کارهای کوچک و طبقه متوسط می شود، تعهد جدی برای سرمایه گذاری در زیرساختها را به همراه دارد و این کار سبب ایجاد  فرصتهای شغلی و احیای کشور می شود و به ابطال  قانون بیمه و درمان اوباما و جایگزین شدن آن با قانون جدید منجر می شود.

ترامپ هفته گذشته تعامل مستقیم با کنگره را برای ابطال بدترین بخشهای قانون بیمه و درمان اوباما شروع کرد. این قانون فقط یکی از بخشهای رویکرد جامع رئیس جمهور برای اصلاحات در نظام بهداشت و درمان کشور است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.