چهارشنبه, 1 آذر 1396 :: Wednesday, 22 November 2017
کد خبر: 86627

کره جنوبی از نیسان شکایت کرد

کره جنوبی از واحد کره‌ای نیسان موتور به دلیل دستکاری نتایج اقتصاد سوخت سدان Q۵۰ اینفینیتی شکایت کرد.
اتاق خبر 24

دفتر دادستانهای منطقه سئول مرکزی پس از شکایتی که از سوی وزارت حمل و نقل کره جنوبی تنظیم شد، تحقیقاتی را درباره نیسان آغاز کرد. این وزارتخانه از ب ام و و پورشه در همین زمینه تحقیق می کند.

کره جنوبی از نیسان شکایت کرد

سازندگان خودروهای وارداتی که در سالهای اخیر محبوبیتشان در کره جنوبی افزایش یافته است، در پی رسوایی تقلب فولکس واگن در آلایندگی دیزلی با تحقیقات فزاینده‌ای روبرو شده‌اند.

وزارت محیط زیست کره جنوبی ماه گذشته فروش ۱۰ مدل نیسان، ب ام و و پورشه را به دلیل جعل مدارک درباره تستهای آلایندگی و سطح صدا ممنوع کرد. مدلهایی که فروششان ممنوع شد، شامل X۵M ب ام و و مدلهای کاین و ماکان پورشه بودند.

وزارت حمل و نقل کره جنوبی تحقیقاتش را درباره سندسازی این سه خودروساز برای تستهای اقتصاد سوخت این ۱۰ مدل گسترش خواهد داد.

به گفته یکی از مقامات این وزارتخانه، نیسان اقتصاد سوخت Q۵۰ را ۳.۴ برابر بالاتر از سطح واقعی برآورد کرده است و نتایج تست اقتصاد سوخت این خودرو را دستکاری کرده تا بهتر به نظر برسد.

نیسان کره اعلام کرد این شرکت وجود ایراد در اسناد گواهی را سال گذشته به مقامات گزارش کرده و اعلام کرده بود این اشتباهات به دلیل سوء عملکرد یک مدیر بوده است.

اما سخنگوی ب ام و در سئول اعلام کرد این شرکت از تحقیقات مذکور اطلاع ندارد در حالیکه سخنگوی پورشه در این باره اظهارنظر نکرد.

بر اساس گزارش رویترز، این شکایت مشکلات نیسان در کره جنوبی را که پیش از این هم به تقلب در آلایندگی مدل دیزلی قشقایی متهم شده بود، افزایش می دهد.

هفته گذشته یک دادگاه کره جنوبی از دولت که اعلام کرده این خودروساز ژاپنی از دستگاه غیرقانونی برای دستکاری سیستم کنترل آلایندگی در شاسی بلند قشقایی استفاده کرده است، حمایت کرد.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.