دوشنبه, 29 آبان 1396 :: Monday, 20 November 2017
کد خبر: 81122
مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز خبر داد

تداوم آلودگی هوا تا اوایل هفته آینده/ کاهش محسوس دما در البرز

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز گفت: آلودگی هوا تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت.
تداوم آلودگی هوا تا اوایل هفته آینده/ کاهش محسوس دما در البرز اتاق خبر 24

منصور رحمانیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرج اظهار داشت: طی روزهای اخیر و به ویژه پس از بارش‌هایی که اواسط هفته تجربه کردیم، شاهد استقرار شرایط جوی پایدار در البرز بودیم.

وی افزود: این وضعیت منجر به ایجاد شرایط وارونگی جوی و افزایش آلاینده‌ها و افزایش گرد و غبار می‌شود و به همین دلیل در روزهای اخیر شاهد کاهش کیفیت هوا بودیم.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز تصریح کرد: این وضعیت تا روز یکشنبه هفته آینده ادامه داشته و از روز یکشنبه تا پایان هفته آینده، انتظار آسمانی نیمه ابری تا ابری و بارش‌های پراکنده را داریم.

رحمانیان گفت: از سوی دیگر از صبح امروز و با ورود جریانات شمالی به آسمان کشور از سمت غرب، شاهد کاهش محسوس دمای هوا در استان البرز خواهیم بود.

وی بیان داشت: طی بیست و چهار ساعت اخیر حداکثر دمای شهرستان کرج 13 درجه بالای صفر بود که این میزان در روز جمعه به 9 درجه بالای صفر می‌رسد که نشان دهنده کاهش حدود چهار درجه‌ای دمای هوا است.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز افزود: نفوذ این جریانات به آسمان استان البرز، منجر به ناپایداری‌هایی خواهد شد و انتظار داریم که از روز یکشنبه هفته آینده تا پایان هفته بارش‌هایی را در البرز شاهد باشیم.

رحمانیان گفت: شدت این بارش‌ها محدود بوده و در برخی از ساعات شبانه‌روز شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود که این بارش‌ها در ارتفاعات و مناطق مرتفع به صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح شرایط جوی بیست و چهار ساعت اخیر دیگر شهرستان‌های استان البرز پرداخت و گفت: در این مدت طالقان با ثبت دمای حداقل شش درجه زیر صفر و حداکثر هشت درجه بالای صفر، سردترین شهرستان استان البرز بود.

مدیرکل سازمان هواشناسی استان البرز اظهار داشت: همچنین طی بیست و چهار ساعت اخیر هشتگرد تنها شهرستانی در استان البرز بود که دمای هوا حتی در سردترین ساعات نیز به زیر صفر نرسید و دمای هوا در سردترین ساعات سه درجه بالای صفر بود.

رحمانیان در پایان تصریح کرد: دیزین در این مدت با ثبت دمای حداقل منفی شش و حداکثر یک درجه بالای صفر، سردترین نقطه در استان البرز بود.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.