يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 80007

نیروهای ویژه نوپو را بشناسید+تصاویر

کاربران ایرانی اینستاگرام به دلیل علاقه به نیروهای ویژه ضد تروریست نوپو صفحات مختلفی را برای این یگان راه اندازی کرده اند و تصاویر آنها را منتشر می کنند.

نوپو یکی از نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که برای رهایی گروگان، برخورد و خنثی‌سازی عملیات تروریستی استفاده می‌شود. اعضای نوپو به دلیل داشتن یونیفورم سیاه رنگ به سیاه‌جامگان نیز معروف شده‌اند. ماموران یگان ویژه در تعدادی ماموریت خاص تعریف شده و بنا به درخواست فرمانده انتظامی استان‌ها اجازه ماموریت پیدا می‌کنند. ماموریت‌های نیروهای یگان ‌ویژه در سه بخش مختلف تقسیم شده است.در زمان‌های عادی حفاظت و تامین امنیت سفر مسئولان رده یک کشور و برقراری نظم وانضباط مسابقات ملی مانند مسابقات فوتبال بر عهده ماموران این یگان خواهد بود. در ماموریت دوم ماموران یگان ویژه در ماموریت‌های مقابله‌ای همچون رهایی گروگان، مبارزه با تروریست‌ها و حمایت از دیگر ماموریت‌های ناجا و در سایر بخش‌ها مانند التزام‌ بخشیدن به شهر‌ها و ترافیک به ماموران دیگر بخش‌ها کمک می‌کنند.مراحل جذب یگان ویژه همچون نحوه جذب در نیروهای مسلح است اما افراد برای ورود به یگان ویژه باید شرایط خاصی داشته باشند. از جمله این شرایط داشتن حداقل قد ۱۷۵ سانتی‌متری است که الزامی بوده و از طرف دیگر افراد باید اندام متناسب و نیرومندی داشته باشند.

ماموران یگان‌های ویژه تحت آموزش‌های تقویت جسمانی شامل ورزش‌های رزمی، دفاع شخصی و کوهنوردی، زندگی در شرایط سخت همچون کویر و کوهستان، نحوه به کارگیری تجهیزات انفرادی ضداغتشاش و آموزش‌های تخصصی استفاده از سلاح و تجهیزات ضد اغتشاش قرار می‌گیرند. همچنین تاکتیک‌های ضد اغتشاش، کمک‌های اولیه و امدادرسانی، اسکی، چتر بازی و رانندگی تخصصی با خودرو و موتورسیکلت نیز به ماموران این یگان‌ها آموزش داده می‌شود. علاوه بر این آموزش‌ها، اصول مختلفی نیز در سازماندهی یگان‌های ویژه مورد توجه قرار می‌گیرد. از سوی دیگر آمادگی تکنیکی، تاکتیکی و رزمی، سرعت عمل و قدرت تحرک و جابه جایی، افزایش ظرفیت و توانمندی بالقوه و بالفعل در انجام ماموریت‌ها، بهره‌مندی از فن‌آوری و تجهیزات جدید و پیشرفته، قابلیت انعطاف، صبر و خویشتنداری در حوادث، شجاعت، اقتدار و از خودگذشتگی و مقابله با اغتشاشات با حداقل خسارت جانی و مالی از اصولی هستند که در سازماندهی یگان‌های ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

 

   برای مشاهده تصاویر بیشتر کلیک کنید 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.