دوشنبه, 20 آذر 1396 :: Monday, 11 December 2017
کد خبر: 79207
گردشگری ؛

خود نمایی جاذبه های زمستانی در بام ایران

فصل زمستان یکی از زیباترین فصل های گردشگری چهار محال و بختیاری به شمار میرودکه هم اکنون این جاذبه های گردشگری در حال رخ نمایی هستند.
اتاق خبر 24

استان چهارمحال و بختیاری یکی از استانهای گردشگری و توریستی کشور به شمار میرود که هر ساله میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است. این استان دارای جاذبه های گردشگری متعددی است.انباشت برف در ارتفاعات استان سبب شده معروفترین رودخانه های دایمی جنوب غربی و مرکزی ایران یعنی کارون،زاینده رود در ارتفاعات این استان شکل گیرند. جنگلهای بلوط، زالزالک و برخی دیگر از گیاهان پهن برگ و نیز آبشارها، غارها، چشمه سارها با آب فراوان، مناطق حفاظت شده، گردشگاه ها و گرداب ها از دیگر عوامل طبیعی و اکوتوریسم استان محسوب می شوند.فصل زمستان یکی از زیباترین  فصل های گردشگری این استان به شمار می رود که بدیع ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری زمستان در این استان رقم می خورد.این جاذبه های گردشگری زمستانی در کمتر جایی از ایران و حتی جهان احتمال اتفاق افتادن را دارد و تنها در این استان قابل مشاهده است.

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری فصل زمستان استان چهار محال و بختیاری یخ زدن تالاب بین المللی چغاخور است. یخ زدگی این تالاب منظره ای بسیار زیبا ایجاد می کند که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

قندیل بستن آبشار شیخ علیخان

این آبشار در زمستان به علت تشکیل قندیل های یخی در اطراف تالاب یکی از زیباترین آبشارهای کشور به شمار می رود که تور گردان ها مسافران بسیاری را از نقاط مختلف کشور برای مشاهده زیبایی این آبشار و قندیل ها به این منطقه می آورند. در کنار این تالاب روستای تاریخی شیخ علیخان، منظره ای دیدنی برای بازدید مسافران و گردشگران فراهم می کند که با چگونگی زندگی در پربرف ترین منطقه کشور آشنا شوند. اهالی این روستا نیز در کنار آبشار به فروش محصولات تولیدی خود از جمله عسل، کشک و...می پردازند. آبشار تونل کوهرنگ یکی دیگر از جاذبه های گردشگری منطقه است که در دامنه جنوبی ارتفاعات شهر چلگرد قرار دارد. کف ایجاد شده از شدت ریزش آب در کنار برف های منطقه زیبایی وصف ناپذیری ایجاد می کند که چشم هر بیننده ای را مجذوب می کند. بسیاری از مسافران و گردشگران ساعت ها به این آبشار خیره می شوند و از زیبایی آن لذت می برند. چشمه دیمه یکی از با اهمیت ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی کوهرنگ به شمار می رود و اطراف این چشمه مراتع حاصلخیز، درختان بلند بلوط، کیکم و سایر درختان سردسیری، قامت برافراشته اند.

لذت اسکی در کنار آبشار

پیست اسکی کوهرنگ مهمترین جاذبه گردشگری زمستانی این منطقه است که مسافران و گردشگران بسیاری را راهی این منطقه می کند. پیست اسکی این شهرستان یکی از معروف ترین پیست ها و با سابقه ترین پیست های کشور محسوب می شود که در سال 1354 افتتاح شده است. پیست اسکی چلگرد کوهرنگ 800 متر طول و شیب بسیار مناسب 20 درصد دارد که هوای آفتابی آن در بیشتر روزهای زمستان، انباشت حجم بسیار زیاد برف و راه دسترسی آسان، این پیست را در منطقه زاگرس مشهور ساخته است.این پیست یکی از شناخته ترین و معروفترین پیست های اسکی زاگرس است و در مجاورت تونل اول کوهرنگ و در قسمت شرقی کوه قرار دارد. این پیست اسکی تنها پیست اسکی کشور است که زمینه اسکی کردن در کنار آبشار را فراهم می کند.

منبع : هفت صبح

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.