شنبه, 27 آبان 1396 :: Saturday, 18 November 2017
کد خبر: 79205
فناوری ؛

هزینه میلیاردی بازی "کلش"

آخرین آمار رسمی که منتشر شده نشان از این دارد که در سال 94 بیش از 6 میلیون نفر در ایران کلش آو کلنز بازی میکنند.
اتاق خبر 24

استودیو بازی سازی سوپر سازنده بازیهایی همچون«کلش آو کلنز» و «کلش رویال» به تازگی نقشهای از پراکندگی کاربران بازی کلش آو کلنز سراسر جهان منتشر ساخته که در آن مشخص است که در کنار ساکنان اروپای غربی و آسیای شرقی، ایرانی¬ها از طرفداران پروپاقرص این بازی موبایلی هستند.

آخرین آمار رسمی که منتشر شده نشان از این دارد که در سال 94 بیش از 6 میلیون نفر در ایران کلش آو کلنز بازی میکنند.

آماری که به احتمال فراوان کاربرهای سیستم عامل اپل رویال ندارد که این روزها تعداد کاربر بیشتری از کلش آو کلنز را به خود اختصاص داده، حالا  در روزهایی قرار داریم که هر دوی این بازیها یا به صورت کامل فیلتر شده یا دسترسی به آنها با مشکلات بسیاری امکان پذیر است.

بهترین راه حل اما مثل همیشه استفاده ازفیلترشکن است.

حتی اگر در بدترین حالت تعداد گیمرهایی که بازیهای ساخته شده توسط سوپرسل را در ایران تجربه می کنند همان شش میلیون اعلام شده در نظر بگیریم و در بدترین حالت فرض کنیم که نیمی از این تعداد به تجربه بازی با فیلتر شکن ادامه میدهند، متوجه میشویم که هزینهای میلیاردی از سرمایه مردم صرف خرید فیلترشکن میشود.

حداقل آمار سه میلیونی که مطمئنا بیشتر از این حرفهاست را اگر در نظر بگیریم وهزینه ای 6 هزار تومانی به صورت متوسط برای خرید یک ماهه را در آن ضرب کنیم با رقمی 18 میلیارد تومانی مواجه میشویم! با فرض بدترین شرایط و پایینترین تعداد مخاطب تنها 18میلیارد تومان هزینه فیلتر شکن مخاطبهای«کلش» میشود.

رقمی که به احتمال فراوان بیشتر بوده و نشان ازاین دارد که فیلتر شدن چنین بازی تنها به ضرر مخاطب تمام میشود. روز گذشته حتی وزیر ارتباطات و رئیس بنیاد ملی بازیهای رایانهای به این نکته اشاره کردند که فیلترشدن این بازی روند درستی را طی نکرده و حتی کلش آو کلنز چندماه پیش توانست ردهبندی سنی 3 سال را دریافت کرده و امکان خرید داخل برنامهای آن از طریق کافه بازار نیز به وجود آمد.

در چنین شرایطی متوجه میشویم که محدویت دسترسی به کلش رویال تنها به سود فروشندههای فیلتر شکن تمام شده که از این پس میتوانند مخاطبان کلش را در کنار فیسبوک، توئیتر و یوتیوت به فهرست مشتریهای خود اضافه کنند

منبع : هفت صبح

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.