شنبه, 25 آذر 1396 :: Saturday, 16 December 2017
کد خبر: 79057
یادداشت اتاق خبر 24 ؛

آقای وزیر! غرامت گرفتن از ایرباس و بوئینگ پیش کش؛ حقوق مسافر را بگیرید!

وزیر راه و شهرسازی گفته : اگر بویینگ یا ایرباس در تعهدات خود خللی ایجاد كنند طبق قرارداد از آنها غرامت می‌گیریم.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

این روزها خبر عقد قرارداد ایران ایر با ایرباس و بوئینگ برای خرید هواپیما در صدر اخبار حوزه هوایی کشور قرار دارد و گفته می شود که طی ده سال آینده 180 فروند هواپیما که توسط این دو شرکت تولید خواهند شد ، وارد ناوگان هوایی کشور می شود.

اما نکته مهم اینجاست که با توجه به بدعهدی های طرف غربی به خصوص آمریکا ، اگر تحریم های حوزه هوایی تجاری کشورمان دوباره وضع شود ، وضعیت این قرارداد ها و تحویل هواپیماها به چه صورت خواهد شد.

در این باره ، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفته است : «اگر بویینگ یا ایرباس در تعهدات خود خللی ایجاد كنند طبق قرارداد از آنها غرامت می‌گیریم.»

 

 

 

گلایه گوینده مشهور خبر از تاخیر پرواز

 

این ادعای آخوندی در حالی مطرح می شود که وزارت خانه تحت امرش هنوز برای استیفای "حقوق مسافر" از شرکت های هواپیمایی داخلی به موفقیت چشمگیری نرسیده و این دستورالعمل که قرار بود به بهبود کیفیت خدمات دهی به مسافران هواپیماها کمک کند؛ هنوز به درستی اجرا نمی شود و همچنان آمار تاخیرهای نجومی پروازها از یک ساعت تا حتی 18 ساعت نیز دیده می شود و حالا مشخص نیست که چطور در حالیکه استیفای حقوق مسافر از شرکت های هواپیمایی داخلی با مشکل مواجه است، وزارت راه می خواهد از دو شرکت ایرباس و بوئینگ برای عدم تعهد به قرارداد هایی که با ایران امضا کرده اند ، خسارت بگیرد.

از طرفی، در شرایطی که خبر از رفع تحریم ها در حوزه هوانوردی تجاری کشورمان داده می شود ، مشکل عدم سوخت رسانی به هواپیماهای مسافربری ایرانی در برخی مقاصد اروپایی به قوت خود باقیست و هواپیماهای ایرانی در مسیر برگشت مجبور به سوختگیری در فرودگاه ثالث هستند.

با این تفاسیر ، هنوز چگونگی استیفای حقوق کشورمان در صورت نقض عهد طرف غربی در قراردادهای فروش هواپیما به ایران ، به طور شفاف بیان نشده است.

 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.