شنبه, 25 آذر 1396 :: Saturday, 16 December 2017
کد خبر: 77558
رئیس شرکت ایرباس اعلام کرد ؛

جزئیات قرارداد خرید 100 فروند هواپیما از ایرباس

رئیس شرکت ایرباس بعد از امضای فروش 100 هواپیما به ایران اعلام کرد:توافق ایرباس با ایران تنها محدود به فروش هواپیما نیست.
جزئیات قرارداد خرید 100 فروند هواپیما از ایرباس اتاق خبر 24

ایرباس در سایت رسمی خود خبر داد که قرارداد فروش 100 فروند هواپیما به ایران بین رؤسای ایرباس و ایران‌ایر امضا شد و قرار است تحویل این هواپیماها از ابتدای سال 2017 آغاز شود، 100 هواپیما شامل 46 فروند A320 و 38 فروند A330 و 16 فروند A350 خواهد بود.

پیش از این رسانه‌ها اعلام کردند که نوع A380 (پهن‌پیکر) از فهرست درخواست ایران حذف شد. دلیل حذف این نوع هواپیما عرض زیاد و نبود شرایط و تجهیزات لازم برای فرود در فرودگاه‌های کشور عنوان شد. توافق اولیه این قرارداد 118 فروند هواپیما بود.

فابریس برژیه رئیس ایرباس بعد از امضای این قرارداد اعلام کرد این یک توافق تاریخی بود زیرا باعث نوسازی ناوگان هوایی ایران خواهد شد و این توافق تنها محدود به فروش هواپیما نیست بلکه آموزش خلبانان، تعمیرات و نگهداری هواپیما و مدیریت ترافیک هوایی را نیز در بر خواهد گرفت و این توافق یک گام بسیار مهم برای مدرن‌سازی تجارت هوایی ایران خواهد شد.

رئیس ایرباس گفت: این قرارداد براساس مجوز اوفک انجام می‌شود که در سپتامبر و نوامبر 2006 به ایرباس داده شد، این مجوزها شامل تولیداتی که 10 درصد یا بیشتر تکنولوژی آمریکا را دارد هم شامل می‌شود.

وی همچنین اعلام کرده است: ایرباس با تنظیم کنندگان قوانین در اروپا و آمریکا و هر جایی که برای اطمینان دهی و فهم اجرای کامل برجام لازم بود هماهنگی کامل را انجام داده است.ایرباس همچنین تلاش می‌کند تا شرایط مجوز اوفک را به درستی اجرا کند.

این قرارداد همچنین برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را دنبال خواهد کرد و قوانین و راهنمایی‌هایی را که شامل سفارشات هواپیمای جدید و نیز بسته‌های هواپیمایی جامع غیرنظامی باشد را اجرا خواهد کرد. این بسته‌ها شامل آموزش خلبان، نگهداری، حمایت از توسعه خدمات ناوگان هوایی، خلبانی و اقدامات هوایی و هماهنگ‌سازی قوانین را در بر می‌گیرد.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.