يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 77511

چرا قاتل سفیر روسیه زنده دستگیر نشد؟

مقام‌های قضایی ترکیه در حال تحقیق و بررسی درباره این مسئله هستند که چرا عامل ترور سفیر روسیه در ترکیه زنده دستگیر نشده است.
چرا قاتل سفیر روسیه زنده دستگیر نشد؟ اتاق خبر 24

در حالی که تعداد افراد بازداشت شده مرتبط با ترور سفیر روسیه در ترکیه به 11 نفر رسیده است، مقام‌های قضایی ترکیه در حال تحقیق و بررسی این موضوع هستند که چرا قاتل سفیر روسیه، از سوی نیروهای امنیتی به‌صورت زنده دستگیر نشده است.

روسیه و ترکیه تأکید کرده‌اند که قتل آندری کارلوف سفیر روسیه در آنکارا تأثیر منفی بر روابط دو کشور نخواهد داشت. مقام‌های قضایی ترکیه در حال بررسی این مسئله هستند که چرا نیروهای ویژه ترکیه که به نمایشگاه هنری یورش برده‌اند، قاتل سفیر را زنده دستگیر نکرده‌اند.

تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که عامل اصلی ترور سفیر، همچنان به‌سوی نیروهای پلیس شلیک می‌کرده است. مأموران پلیس در ابتدا به پای او شلیک کرده‌اند ولی آتینتاس همچنان به شلیک گلوله ادامه می‌داده است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از اقدامات پلیس حمایت کرد و گفت: گمانه‌زنی‌هایی درباره این مسئله وجود دارد که چرا او زنده دستگیر نشده است. به اتفاقات بشیکتاش نگاه کنید، زمانی که نیروهای پلیس سعی کردند مهاجم را زنده دستگیر کنند.

در بمبگذاری بشیکتاش ترکیه نیز 45 نفر که اکثر آنها پلیس بودند کشته و بیش از 150 نفر دیگر زخمی شدند.

مولود مرت آلتینتاس 22ساله عامل اصلی ترور آندری کارلوف سفیر روسیه در ترکیه، با استفاده از کارت شناسایی پلیس و در حالی که مسلح بوده وارد نمایشگاه هنری در آنکارا شده و اقدام به ترور سفیر نموده است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.