يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 76593

شناخت تهدید واقعی منطقه و مسلمانان

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار مسئولان نظام، میهمانان سی‌ امین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم بیاناتی را ایراد نمودند که بخشی از آن به رویکرد تفرقه اندازی انگلیس از دیرباز تا امروز در ممالک اسلامی بود. این روباه مکار پیر، هرچند مانند قبل توان ضربه زدن به کشورهای اسلامی را ندارد ولی سیاست هایش زنده است و توسط استکبار جهانی به منصه ظهور میرسد.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز در دیدار مسئولان نظام، میهمانان سی‌ امین کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و قشرهای مختلف مردم بیاناتی را ایراد نمودند که بخشی از آن به رویکرد تفرقه اندازی انگلیس از دیرباز تا امروز در ممالک اسلامی بود. این روباه مکار پیر، هرچند مانند قبل توان ضربه زدن به کشورهای اسلامی را ندارد ولی سیاست هایش زنده است و توسط استکبار جهانی به منصه ظهور میرسد.

 

رهبر معظم انقلاب در بخشی از این دیدار مهم فرمودند:

 

رهبری

 

( [اگر] شما امروز نگاه کنید به اظهاراتی که از مستکبرین و متصرّفین فضاهای حیاتی ملّتها سر میزند، می‌بینید که دعوت به تفرقه است؛ از قدیم، به سیاست انگلیسی‌ها گفته میشد سیاستِ تفرقه بینداز و آقایی کن؛ فَرِّق تَسُد، آقایی کن به برکت تفرقه انداختن؛ آن‌‌و‌قتی که انگلیس قدرتی داشت، این سیاست آنها بود؛ امروز هم این سیاست را قدرتمندان امروز مادّی دنیا دارند؛ چه آمریکا، چه اخیراً باز انگلیس. انگلیس‌ها در منطقه‌ی ما همیشه منبع شر بودند، همیشه منبع نکبت برای ملّتها بودند؛ ضربه‌هایی که اینها به حیات ملّتها در این منطقه زدند، شاید در کمتر نقطه‌ای در دنیا از سوی یک قدرتی نظیر داشته باشد. در شبه قارّه‌ی هند -که امروز هند و بنگلادش و پاکستان است- آن‌جور ضربه زدند، آن‌جور مردم را فشار  دادند؛ در افغانستان یک‌جور، در ایران یک‌جور، در منطقه‌ی عراق یک‌جور؛ بالاخره در فلسطین هم که آن حرکت مشئوم و خباثت‌آلود را انجام دادند و مسلمانها را و در واقع یک ملّت را آواره کردند و از خانه‌ی خودش دور کردند؛ یک کشور تاریخی ثبت‌شده‌ی از چند هزار سال پیش -به نام فلسطین- با سیاست انگلیسی‌ها از بین رفت. در این منطقه از دو قرن پیش به این طرف -دو قرن و اندکی، از حدود ۱۸۰۰ [میلادی] به این طرف- هرچه از انگلیس‌ها سر زده است، شرّ و فساد و تهدید بوده؛ آن‌وقت این مسئول انگلیسی می‌آید اینجا و میگوید ایران تهدید منطقه است؛ ایران تهدید منطقه است؟ این خیلی بی‌شرمی میخواهد که کسانی که خودشان در طول زمان، تهدید و خطر و نکبت برای منطقه بوده‌اند، بیایند کشور مظلوم و عزیز ما را متّهم کنند؛ اینها این‌جوری‌ هستند.)

 

 

بی شرمی نخست وزیر انگلیس

 

«ترزا می»، نخست وزیر انگلیس، در سخنرانی روز چهارشنبه (17 آذر) در سی و هفتمین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، در صحبت های عجیب و مضحکی گفت کشورش آماده است با کشورهای عضو شورا برای عقب راندن آنچه به ادعای وی «اقدامات تهاجمی ایران درمنطقه» است، همکاری کند.

وی با بیان اینکه «ما باید همچنان به مقابله با دولت‌هایی که نفوذ آنها بی‌ثباتی منطقه را مشتعل می‌کند ادامه دهیم»، اضافه کرد: «بنابراین می‌خواهم به شما اطمینان دهم که من به وضوح تهدیدی را که ایران متوجه منطقه خلیج [فارس] و در بُعدی وسیع‌تر، متوجه خاورمیانه می‌کند مشاهده می‌کنم.»

 

ترزا می

 

این همان اظهاراتی ست که مقام معظم رهبری آن ها را بی شرمانه خطاب کردند. شاید بی شرمانه تر از اقدام گستاخانه وزیر امور خارجه بحرین در تایید ترزامی است.

 وزیر امور خارجه بحرین در اظهاراتی گستاخانه و با تایید سخنان نخست وزیر انگلیس اعلام کرد: موضع دولت انگلیس در قبال ایران به موضع ما بسیار شبیه است.

وزیر خارجه بحرین

 

 

جدید ترین جنایات انگلیس در منطقه و در ممالک اسلامی

 

اینکه انگلیس می آید در بحرین علیه ایران صحبت میکند و بعد مسئولین بحرینی هم افاضات مضحک وی را تایید میکنند، امر تازه ای نیست. انگلیس استاد تفرقه افکنی است. اما با کمی اشاره به روزهایی نه چندان دور معلوم میشود که مسئولین تن پرور بحرینی چرا خوش خدمتی انگلیس را میکنند.

 

***لندن پشت جنایات آل خلیفه در بحرین

پشت تمام جنایات امپراطوری آل خلیفه در حق مردم مسلمان و مظلوم بحرین انگلیس حضور دارد. این حضور موزیانه تا حدی عیان شده است که سازمان ملل نیز به آن واکنش نشان داده است.

 

سازمان عفو بین‌الملل حدود دو هفته پیش از دولت انگلیس به علت سرپوش گذاشتن بر اقدامات رژیم آل خلیفه در نقض حقوق بشر در بحرین به شدت انتقاد کرد.

عفو بین الملل در گزارش خود آورده است: دولت انگلیس با ارائه خدمات آموزشی به نهادهای زیرمجموعه وزارت کشور بحرین و یگان ویژه بازجویی به صورت مستقیم باعث ادامه نقض حقوق بشر در بحرین شده است.

 

بحرین

 

گذشته از این اتفاقات، در راستای اثبات بی غیرتی مسئولین بحرینی، پایگاه نظامی دریایی انگلیس در این کشور، حدود دوماه پیش درحالی افتتاح شد که فشارها و انتقادها از دولت انگلیس به دلیل همکاری با دولت بحرین در سرکوب مردم این کشور همچنان ادامه دارد.

 

 

***ردپای انگلیس در نسل کشی مسلمانان میانمار و بحران پاکستان و بنگلادش

 

 وضع مسلمانان روهینگیا در میانمار بسیار نگران کننده است و جای تاسف دارد فردی مثل آنگ سان سوچی که به عنوان قهرمان دموکراسی و حقوق بشر در این کشور شناخته می شود و جایزه نوبل صلح را گرفته است و اکنون در قدرت است، هیچ اقدامی برای توقف کشتار مسلمانان نمی کند و حتی آن را محکوم هم نمی کند.

 

شکنجه کودک میانماری با برق

 

آتش‌زدن خانه‌های مسلمانان میانمار

 

اقلیت روهینگیا سالهای سال است هدف ظلم و ستم دولت و ارتش میانمار است و بودائیان تندرویی هستند که می خواهند میانمار را به کشوری با یک قوم و دین تبدیل کنند. بحرانی که ما اکنون در میانمار می بینیم ، در پاکستان و بنگلادش هم وجود داشته و هنوز هم تا حدودی وجود دارد و همه اینها میراث امپراتوری و استعار انگلیس است.

 

این ها ادعاهایی است که فعالین حقوق بشر انگلیسی و در همان کشور به آن اذعان دارند.

 

 

***سالگرد تلخ شروع استعمار انگلیس در مصر

مصر از اواسط سده نوزدهم ميلادي تحت نفوذ انگلستان و فرانسه قرار گرفت و طي سال‏هاي آغازين قرن بيستم، حضور انگلستان در مصر بسيار پررنگ‏تر از فرانسه بود. مصر تا سال 1914م كه جنگ جهاني اول آغاز شد. رسماً جزو قلمرو امپراتوري عثماني به شمار مي‏رفت ولي عملاً تحت نفوذ انگلستان بود. در جريان جنگ جهاني اول، دولت عثماني با دولت‏هاي مخالف انگلستان يعني آلمان و اتريش متحد شد. انگليس نيز به منظور مقابله با اين عمل، مصر را كه تا آن زمان متعلق به دولت عثماني بود، تصرف كرد و در هجدهم دسامبر 1914م آن را به طور رسمي تحت استعمار خود درآورد. دليل انگلستان در انجام اين عمل، جلوگيري از اشغال مصر توسط آلمان بود كه در اين ميانْ، بايد نقش حياتي كانال سوئز در جريان جنگ را نيز مدّ نظر قرار داد. تلاش نيروهاي عثماني در بازپس‏گيري مصر در طول جنگ جهاني اول ادامه داشت، اما به دنبال مبارزات مردم مصر با استعمار انگليس، اين كشور در 28 فوريه سال 1922م، استقلال خود را اعلام نمود.

 

 

***افشای آخرین جنایات انگلیس در عراق و افغانستان

 

سه سال پیش سندی جدید از جنایات نیروهای انگلیسی درعراق در زمان اشغال این کشور در سال 2003 به دادگاه کیفری بین المللی ارائه شد که  این سند 250 صفحه ای، به افشای جنایت های نیروهای انگلیسی درحق مردم عراق در فاصله سال های 2003 تا 2008 می پرداخت. 

 روزنامه انگلیسی ایندیپندنت نوشت: ژنرال "سر پیتر وول" رئیس ستاد ارتش انگلیس، "جفری هون" وزیر دفاع سابق از جمله افرادی هستند که نام آنان در گزارشی با عنوان "نقش مسئولان انگلیسی درجنایت های جنگی علیه زندانیان درعراق در فاصله سال های 2003 تا 2008 " آمده است.

به نوشته این روزنامه، این سند به شرح حال بیش از 400 عراقی که مورد شکنجه و تجاوز و آزار واذیت و بدرفتاری نیروهای انگلیسی قرار گرفته اند، پرداخته است که این اقدامات تجاوزکارانه به اندازه ای بوده است که به حد جنایت های جنگی و رفتارهای خشن و غیرانسانی رسیده است.

 

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس هم که اخیر با رای 61 درصدی توانست برای بار دوم به رهبری این حزب دست یابد، در اولین موضع‌گیری خود پس از کسب این پست، خواستار تحقیقات درباره جنایات جنگی نیروهای نظامی این کشور در جنگ عراق و افغانستان شد، این اظهارات باعث خشم نمایندگان هم‌حزبی‌ وی شد و نمایندگان پارلمان حزب کارگر و برخی وزرای پیشین این حزب شدیدا از کوربین انتقاد کردند.نظامیان انگلیسی هنگام اشغال عراق متهم به ارتکاب 1500 جرم، اقدام به قتل و سو‌ءرفتار با مردم عادی هستند. همچنین بیش از 550 مورد جرم و جنایت علیه مردم افغانستان از سوی نظامیان انگلیسی گزارش شده که باید بررسی شود.

 

 

 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.