شنبه, 27 آبان 1396 :: Saturday, 18 November 2017
کد خبر: 75381

بارش شهاب‌سنگ‌ها فردا در آسمان ایران

یکی از زیباترین رخدادهای نجومی، بارش‌های شهابی هستند که به دلیل گذر کره زمین از میان اجرام آسمانی در حال گردش به دور خورشید پدید می‌آید.
اتاق خبر 24

هر ساله در بازه زمانی 14 تا 26 آذرماه، شاهد ظهور شهاب‌های بارش جوزایی در آسمان شب هستیم که تعداد این شهاب‌ها در روزهای 23 و 24 آذرماه به اوج خود می‌رسد. شهاب‌های بارش جوزایی از سمت صورت فلکی جوزا در آسمان پدیدار می‌شوند و منشأ آنها، ذرات به‌جا مانده از گردش سیارک 3200 فائتون به گرد زمین است. اگر در آسمانی تاریک در خارج از شهر و به‌دور از آلودگی نوری، نور ماه و ابر و غبار، آسمان را رصد کنید، می‌توانید در یک ساعت نزدیک به 100 شهاب را در آسمان شب ببینید.

بارش شهاب‌سنگ‌ها فردا در آسمان ایران

بارش جوزایی پربارترین بارش شهابی سال است و شهاب‌های درخشان پرتعدادی دارد. اما امسال 23 آذرماه مقارن با حضور ماه بدر (ماه شب چهاردهم) در آسمان شب است و نور شدید ماه و روشن بودن آسمان در طول شب موجب می‌شود بخت تماشای شب‌های بارش جوزایی را در زمان اوج از دست بدهیم. از این رو اگر مشتاق تماشای شهاب‌های بارش جوزایی هستید، بامداد فردا و پس فردا، ساعتی پیش از طلوع خورشید سحرخیز باشید تا پس از غروب ماه و در تاریکی آسمان، بتوانید شهاب‌های جوزایی را در آسمان شب رصد کنید. برای رصد این شهاب‌ها فقط به دو چشم سالم احتیاج دارید و باید در جایی با آسمانی تاریک و پر ستاره بالای سر خود را تماشا کنید و منتظر گذر شهاب‌های درخشان باشید.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.