دوشنبه, 27 آذر 1396 :: Monday, 18 December 2017
کد خبر: 74644

حداکثر قیمت هر کیلو زعفران چقدر است؟

عضو شورای ملی زعفران گفت: در حال حاضر حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۵ میلیون و حداکثر قیمت آن ۶ میلیون تومان است.
حداکثر قیمت هر کیلو زعفران چقدر است؟ اتاق خبر 24

علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در خصوص زمان اتمام برداشت زعفران گفت: طبق روال همه ساله برداشت طلای سرخ در برخی نقاط گرمسیری تا ۱۰روز آینده به پایان می رسد.

وی ادامه داد: براساس گزارشات میدانی پیش بینی می شود ، تولید زعفران حداقل با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته همراه باشد.

این عضو شورای ملی زعفران با اشاره به قیمت زعفران در بازار گفت: در شرایط فعلی نرخ زعفران به سبب سرمازدگی و نبود برنامه ریزی برای فروش همچنان بالا است به طوریکه هرکیلو زعفران حداقل با قیمت ۵ میلیون و حداکثر ۶ میلیون تومان به فروش می رسد.

وی در خصوص طرح ملی بهبود تولید، فرآوری و صادرات زعفران تصریح کرد: این طرح در چند سال اخیر از سوی شورای ملی زعفران در دو استان خراسان رضوی و جنوبی اجرا شد که به سبب نبود حمایت های کافی از سوی وزارت جهاد و کمبود منابع مالی متوقف شد.

پایان برداشت زعفران تا ۱۰ روز دیگر

غلامرضا میری نائب رئیس شورای ملی زعفران با بیان اینکه برداشت زعفران ۱۰ روز دیگر به پایان می رسد، گفت: براساس آمار وزارت جهاد کشاورزی میزان تولید زعفران در سال جاری ۳۶۰ تن برآورد شده است.

وی از ثبات قیمت طلای سرخ طی روزهای اخیر خبر داد و افزود: در حال حاضر نرخ هر کیلو محصول بین  ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار الی ۶ میلیون تومان در نوسان است.

میری ادامه داد: با توجه به حضور دلالان در بازار و خرید محصول از کشاورزان و ذخیره آن در خانه ها نمی توان اظهار نظری درباره پیش بینی قیمت برای روزهای آتی داشت.

نائب رئیس شورای ملی زعفران در پاسخ به این سوال که سرما و یخبندان اخیر چه میزان خسارات به مزارع زعفران وارد کرد، اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد محصول تا قبل از شروع سرما و یخبندان جمع آوری شده که از این رو این خسارت ناشی از سرما و برف بسیار جزئی بوده است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.