يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 72029

شاخص بهره‌ وری کار در ایران

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: شاخص بهره‌وری کار در ایران هفت ساعت در هفته است.
شاخص بهره‌ وری کار در ایران اتاق خبر 24

انوشیروان محسنی بندپی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در هتل پارس مشهد برگزار شد، با بیان اینکه نیروی انسانی عامل توسعه است، گفت: این موضوع به این معنا نیست که یک نیرو هفت ساعت در هفته کار می‌کند بلکه میزان اثربخشی کار، هفت ساعت در هفته است.

وی افزود: باید بهره‌وری، کیفیت و اثر بخشی نیروی انسانی افزایش یابد تا در مسیر خود توسعه پیدا کند؛ شاخص بهره‌وری کار در ژاپن و آمریکا به ترتیب  50  و 36 ساعت در هفته است در حالی که این شاخص در ایران  به 7 می‌رسد.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه شاخص اثربخشی کار باید افزایش پیدا کند، عنوان کرد: افزایش بهره‌وری تزریقی نیست و به مجموعه‌ای از اقدامات منسجم، پایدار و تلفیقی از عملکردهای راهبردی نیاز دارد.

وی مهمترین عامل ضد بهره‌وری را نامتوازن بودن درآمد و هزینه دانست و افزود: در سازمان بهزیستی 22 هزار پرسنل فعالیت می‌کنند؛ اگر کارکنان بدانند به آنها توجه داریم با دلبستگی بیشتری فعالیت خواهند کرد.

رییس سازمان بهزیستی با بیان اینکه طرح پیشگیری از معلولیت‌ها در 31 استان به صورت پایلوت اجرا شده است، عنوان کرد: پوشش‌های پیشگیری در معلولیت‌ها توسط سازمان بهزیستی افزایش یافته این در حالی است که وزارت بهداشت در این زمینه ورود پیدا نکرده است. 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.