يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 71309

آتش در "تهران"؛ یوگا در "واشینگتن"

شبکه ی سلطنتی انگلیسی که بوی دست نشاندگی اش دنیا را پر کرده است در اتفاقات بعد از انتخابات آمریکا ژست جدیدی به خود گرفته است که حداقل برای ما ایرانی ها مسخره و خنده دار به نظر می آید.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

"شما می توانید به ما اعتماد کنید زیرا خوب می دانید که چندان بی طرف نیستیم" ! این جمله لُرد ریث، مؤسس سرویس جهانی بی بی سی که در سال ۱۹۲۶ میلادی خطاب به اصحاب قدرت بلوک غرب بیان شده بود، تا حدود زیادی پرده از اهداف بانیان و حامیان این بنگاه خبر پراکنی بر می دارد.

 

انگلیس بی بی سی

 

شبکه ی سلطنتی انگلیسی که بوی دست نشاندگی اش دنیا را پر کرده است در اتفاقات بعد از انتخابات آمریکا ژست جدیدی به خود گرفته است که حداقل برای ما ایرانی ها مسخره و خنده دار به نظر می آید.

 

«فکر کردیم کاندید نمی‌شود، شد. فکر کردیم کنار می‌کشد، نکشید. گفتیم انتخابات داخلی حزب جمهوری‌ خواه را نمی‌برد، برد. دست‌آخر ناباورانه گفتیم غیرممکن است انتخابات ریاست‌‌جمهوری را ببرد. و برد. او حالا رئیس‌ جمهور منتخب ایالات‌ متحده آمریکاست.»

این ها جملاتی هستند که تلویزیون الیزابت انگلستان با بهت و ناراحتی در خصوص پیروزی ترامپ بیان کرده است.

 

بی‌بی‌سی فارسی که اصولاً به‌ صورت سنتی طرفدار جریان‌ های سیاسی حاکم همسو با سیاست‌ های خود هست؛ از ابتدای رقابت‌ های بین ترامپ و کلینتون به‌ صورت پر رنگ و جانب‌ دارانه‌ ای از کلینتون در این انتخابات حمایت می‌کرد تا آخرین لحظات اعلام نتایج رأی‌ گیری در این انتخابات حاضر به پذیرش این نتایج نبود و از اعلام این نتایج سرباز می‌ زد به‌ ناچار پس‌ از آنکه بسیاری از رسانه‌ ها به‌صورت گسترده به پیروزی ترامپ واکنش نشان دادند حاضر به پذیرش این نتایج شد.

 

 

ترامپ، مانع ورود نیسان به ایران می شود؟

 

چیزی از اعلام قطعی نتایج انتخابات نگذشته بود که عده ی نه چندان کمی که به انتخاب ترامپ و یا حزب مورد حمایتش و یا هر چیز دیگری اعتراض داشتند به خیابان ها ریختند. تا الان که این مرقومه را مطالعه میکنید موج اعتراضات نخوابیده و هر لحظه بیشتر هم شده است. اما چیزی که واکنش شبکه ی دروغ پرداز بی بی سی را جالب تر میکند موضع گیری نسبت به این نا آرامی ها بود.

 

637980_411.jpg

 

این شبکه تلویزیونی که تا چند روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ را به شیوه‌های مختلف مورد مضحکه و تمسخر قرار می‌داد. حالا گزارشاتی پخش و مطالبی منتشر می‌کند که محتوای آن این است: «چگونه سوگواری کنیم!» این شبکه تلویزیونی وابسته به الیزابت، ملکه انگلیس درباره چگونگی رفتار جماعت ضدانقلاب ایرانی پس از باخت هیلاری کلینتون در انتخابات آمریکا گزارشی با عنوان «اگر انتخابات را باختیم چطور با نتیجه کنار بیاییم و آن را بپذیریم» منتشر کرده است. بی‌بی‌سی در این گزارش به ارائه راهکارهای عملی برای پذیرش نتایج انتخابات و جلوگیری از آشوب‌های خیابانی در آمریکا پرداخت! بنگاه خبری وابسته به خاندان سلطنتی انگلستان برای پذیرش نتایج انتخابات و برای آنکه به مخاطبان خود بفهماند از تخیل و توهم بی‌شمار بودن خارج شوند، سفر و کار بیشتر، گفت‌وگو با مخالفان و نقد باورهای خود را به معترضان نتایج انتخابات پیشنهاد داده تا آنان با بهره‌گیری از این راهکارها از تجمع در خیابان و عدم پذیرش نتایج انتخابات خودداری کنند.

 

01

 

بی بی سی در حالی راه های کنار آمدن با انتخاب ترامپ را قرقره میکند که هم هیلاری کلینتون و هم باراک اوباما ریاست جمهوری او را در کمال آرامش و مسالمت تبریک گفتند.

 

لکه ی ننگی که بر دامن بی بی سی چشم را میزند عملکرد دوگانه ی این رسانه ی منافق در بزنگاه های شبیه به هم است. در فضای سیاسی فعلی آمریکا که مردم بدون حمایت کاندیدای بازنده اعتراض خود را به حاکمیت و یا سبک انتخابات و حتی خود ترامپ در خیابان ها فریاد میزنند، مستحق حمایت رسانه های بی طرف هستند. اما دیدیم که بی بی سی راه های کنار آمدن با این بلای مو زرد را آموزش میدهد.

 

7سال پیش بعد از انتخابات جماعت فریب خورده ای که نتیجه‌ی انتخابات آن سال، در معده‌ی سیاسی‌شان هضم نشد و به خاطر همین دروغ پردازی های بی بی سی و شانتاژهای دیگر، کردند آنچه را که نمی‌بایست می‌کردند:

شعار علیه اصل ولایت فقیه، القای شبهه‌ی تقلب، لخت‌کردن و آتش‌زدن بسیجی‌ها و سربازان نیروی انتظامی، حمله به پایگاه بسیج، به آتش کشیدن مسجد، حمله به مردم و عزاداران حسینی، آتش‌زدن اتوبوس‌ها، شکستن شیشه‌های بانک‌ها و فروشگاه‌ها، توهین به امام و رهبری و ...!

 

نگاه کاربران ایرانی به فتنه ۸۸

 

استاندارد دوگانه‌ی بی‌بی‌سی همین است؛ و البته بعید است برخی از جماعت هنجارشکن از این ماجرا درس عبرت بگیرند. در آن هنگام بی‌بی‌سی به همراه امپراطوری رسانه‌ای ضد انقلاب، پای خود را در یک کفش کردند که انتخابات ایران با مشارکت 85 درصد از مردم، غیر دموکراتیک و شبهه‌ناک است و برخی از خواص و بزرگان و زعمای جناح‌های سیاسی داخل نیز کلیدواژه‌های بی‌بی‌سی را تکرار می‌کردند.

حالا بی‌بی‌سی دم از انتخابات دموکراتیک می‌زند؛ آن هم در کشوری که غیردموکراتیک‌ ترین کشور دنیاست و از حامیان هیلاری‌ می‌خواهد تا برای پذیرش نتیجه‌ ی غیر منتظره‌ ی انتخابات، به سفر بروند و صله‌ی رحم به جا بیاورند.

مزد بگیران انگلیسی برای انتخابات ایران ساخت کوکتل مولوتف را آموزش میدادند و برای انتخابات آمریکا دعوت به یوگا را پیشنهاد میکنند این سیاهه اینقدر گویاست که شاید نیازی هم به قلم زنی بیشتر نباشد.

بی بی سی که در طول دوره فعالیت خود همواره از تنظیم و پخش خبر به شیوه شبه خبر و تلفیق سخت خبر‌ و نرم خبر پیروی کرده است در آستانه انتخابات سال 88ایران و از جمله از جمعه شب ۲۲ خرداد به بعد،‌ دقیقا و دائما با اتخاذ این شیوه های خبری ،‌اهدافی چون شبهه سازی ، بحران افکنی و هدایت افکار عمومی به ایجاد آشوب و التهاب را پیگیری می کرد. سیاستی که امروز در خدمت کدخدا قرار گرفته است و دعوت به آرامش و مسافرت و خوشگذرانی میکند.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.