يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 70730

رقابت تویوتا با فولکس واگن برای ساخت خودروهای برقی

سدان‌های کرولا نیز و نسخه‌ای از یک مدل شاسی‌بلند به عنوان جایگزین‌های پلت‌فرم پیروس معرفی شده‌اند.
اتاق خبر 24

ژاپن، دومین گروه بزرگ خودروسازی در جهان در حال حاضر قصد دارد به خلق یک تیم خانگی به منظور توسعه خودروهای الکتریکی در سال 2017 بپردازد. این گروه خانگی مسئولیت توسعه و برنامه‌‌ریزی‌های جدید در خصوص ساخت خودروهای الکتریکی را بر عهده دارد.

خودروهای الکتریکی تویوتا می‌توانند با یک بار شارژ مسافت 300 کیلومتری را بپیمایند. اکثر مدل‌های آتی این شرکت روی پلت‌فرم مدل پیروس ارائه خواهند شد. البته سدان‌های کرولا نیز و نسخه‌ای از یک مدل شاسی‌بلند به عنوان جایگزین‌های پلت‌فرم پیروس معرفی شده‌اند.

رقابت تویوتا با فولکس واگن برای ساخت خودروهای برقی

در ماه ژانویه گذشته گروه خودروسازی تویوتا در بخش تحقیق و توسعه خود باتری‌های جدید با مواد متفاوتی را توسعه داد که با هزینه‌های کمتر و ظرفیت‌های بیشتر ساخته شدند. این باتری های جدید و اقتصادی توان بیشتری برای طی مسافت با خودروها را داشتند. البته این احتمال وجود دارد تا شرکت تویوتا برای حفظ و به حداقل رساندن هزینه‌های داخلی شرکت از منابع خارجی برای استفاده از باتری‌ها بهره گیرد.

تصور می‌شود تویوتا برای توسعه ناوگان خودروهای الکتریکی و کاهش هزینه‌ها به فناوری‌هایی نیاز دارد که افزایش برد مسافت در خودروها کمک کند. از طرفی به نظر می‌رسد این فعالیت‌ها و تصمیمات قطعی برای دور نماندن از روند فعلی فولکس‌واگن اتخاذ شده و عملی می‌شود. فولکس‌واگن رقیب دیرینه تویوتا نیز پیشتر اعلام کرده بود که در سال 2020 نسخه های ارزان و اقتصادی از خودروهای الکتریکی‌اش را وارد بازار خواهد کرد.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.