يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 68073

دستور آیت الله سیستانی به حفاظت از شهروندان موصل

تروریست‌های داعش 550 خانواده از روستاهای اطراف موصل را به گروگان گرفتند؛ در همین راستا، آیت الله سیستانی در روز جمعه دستور به حفاظت بیشتر از شهروندان را در عملیات موصل داد.
دستور آیت الله سیستانی به حفاظت از شهروندان موصل اتاق خبر 24

تروریست‌های داعش 550 خانواده از روستاهای اطراف موصل را به گروگان گرفتند تا از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

راشا تودی با اشاره به این مطلب به نقل از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: تروریست‌های داعش شهروندان موصل را به گروگان می‌گیرند تا در مقابل پیشروی نیروهای عراقی، از آن‌ها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

راوینا شامدسنی، سخنگوی سازمان ملل با تایید این خبر گفت: در تاریخ 17 اکتبر، حدود 200 خانواده از روستای سامالیا و 350 خانواده نیز از روستای نجفیا توسط تروریست‌ها به سوی موصل برده شدند. این تحرکات نشان می‌دهد که تروریست‌های داعش قصد دارد از شهروندان به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

سازمان ملل همچنین درباره وضعیت اضطراری انسانی در موصل هشدار داد. لیزا گرند، مدیر حقوق بشر سازمان ملل در بغداد اعلام داشت که سناریوی احتمالی در پی جنگ موصل، پیش‌بینی فرار 200 هزار تن از ساکنان این شهر است؛ این تعداد بستگی به پیشرفت عملیات موصل نیز دارد.

به گزارش پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، ادرین ادواردز، سخنگوی سازمان پناهندگی سازمان ملل نیز در آخرین آمارهای ارائه شده اعلام داشت که تاکنون 3.900 تن از ساکنان از شمال شهر موصل خارج شدند.

الجزیره افزود: سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز اعلام کرد که تاکنون تعداد 5.640 تن از شهروندان موصل مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند. در همین راستا، آیت الله علی سیستانی [مرجع عالی شیعیان عراق] در روز جمعه دستور به حفاظت بیشتر از شهروندان را در عملیات موصل داد.

منبع: دانا

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.