چهارشنبه, 1 آذر 1396 :: Wednesday, 22 November 2017
کد خبر: 65734
هولوکاست نیاز به بررسی و تحقیق دقیق دارد

کوچاندن اراذل و اوباشِ غیریهودیِ شرق اروپا به فلسطین

«هولوکاست» که هنوز پس از گذشت 70 سال از پایان جنگ جهانی دوم درباره حقیقی بودن آن حرف و حدیث بسیار است، یکی از بهانه های تشکیل دولت و کشور اسرائیل بود.
کوچاندن اراذل و اوباشِ غیریهودیِ شرق اروپا به فلسطین به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24
هولوکاست، به معنی سوزاندن همه است، اما این واژه اکنون در معنای نسل کشی می گنجد. می گویند هیتلر در زمان جنگ جهانی دوم بسیاری از یهودیان اروپا را در اردوگاه های اسرا به قتل رسانده برخی روایات از کشتن 6 میلیون نفر به دستور هیتلر حکایت دارد.

کوره های آدم سوزی و اتاق های گاز در اردوگاه های اسرای یهودی، میلیون ها نفر از شهروندان یهودی این قاره را به کشتن داده است. این ادعایی است که اسرائیلی ها دارند و بر روی این موضوع تعصب خاصی هم نشان می دهند به گونه ای که حتی در اروپای آزاد اندیش! هم کسی حق ندارد و جرأت نمی کند درباره آن سخنی بگوید. همه موظف هستند که این ماجرا را که حقیقت آن زیر سوال است بپذیرند.

هر کس در اروپا به ماجرای هولوکاست ایرادی وارد کند، درباره آن شکی ایجاد کند یا آن را منکر شود، کارش به دادگاه و محکومیت قضایی خواهد کشید.

جالب است که اسرائیلی ها از همه زودتر دست به شکایت می زنند.

افراد زیادی در کشورهای اروپایی از جمله در آلمان و فرانسه بودند و هستند که درباره این واقعه که به افسانه می ماند، بررسی و تحقیق کردند و به نتایج قابل قبولی هم رسیدند، اما با برخوردهای تند مقامات کشورشان روبرو شدند، مانند روژه گارودی و فوریسون.

ما به عنوان رسانه که وظیفه بازگویی حقایق و روشنگری درباره برخی مسائل داخلی و خارجی را بر عهده داریم، به جلسه روز گذشته مجلس شورای اسلامی نمی پردازیم و افکار عمومی می توانند به شبکه های خبری گوناگون از روزنامه گرفته تا خبرگزاری ها و سایت های خبری مراجعه کنند و به طور دقیق در جریان چند و چون مباحثی که در آن جلسه و درباره هولوکاست مطرح شد قرار بگیرند.

این نوشتار تنها به مسائلی می پردازد که نشان دهد دیدگاه برخی مسئولین ارشد کشور درباره ماجرای هولوکاست که صحت و سقم آن در ابهام است، چیست. چون برخی اعتقاد دارند طرح موضوع هولوکاست کمکی به مردم فلسطین نمی کند و باعث مظلوم نمایی اسرائیلی ها هم می شود.

اما نکته مهمی که نباید از آن غافل شد این است که هر گاه و هر بار که ایران درباره ماجرای هولوکاست بحثی را مطرح کرده و خواهان پیگیری و بررسی دقیق در باره این ادعا شده است، سران اسرائیل دستپاچه شده و با واکنش های تند غیر منطقی پاسخ داده اند.

همراهی اروپایی ها با رژیم اسرائیل هم جالب توجه است. در واقع موضوع هولوکاست در کشورهای اروپایی یک خط قرمز است که هیچکس حق ندارد وارد حریم این موضوع شود.

اکنون ثابت شده است که ماجرای هولوکاست چه راست باشد چه نادرست، مستمسکی برای اسرائیلی ها شده تا مظلوم نمایی خود را حفظ کنند و برای داشتن یک کشور به عنوان یک قوم، چهره حق به جانب بگیرند، آن هم به قیمت اشغال سرزمین مسلمانان و کشتار مردم مظلوم فلسطین. آیا نباید پرده از چهره واقعی هولوکاست برداشته شود تا همگان از حقایق آن آگاه شوند؟

یکی از پرسش هایی که در باره هولوکاست مطرح می شود این است که اگر اروپایی ها دلشان به حال یهودی ها می سوزد، چرا آنها را در خاک اروپا اسکان ندادند و با در اختیار قرار دادن بخشی از قاره اروپا به یهودیان، در ایجاد یک کشور اسرائیلی آنها را یاری نکردند؟

چرا مسلمانان و سرزمین های اسلامی که برای جهان اسلام مقدس و مهم است، باید قربانی ماجرایی شود که به افسانه بیشتر شباهت دارد تا واقعیت.

این که اسرائیلی ها هر بار که موضوع بررسی و تحقیق درباره ماجرای هولوکاست مطرح می شود دست و پای خود را گم می کنند، آیا نشانه دروغ بودن ادعای واقعه هلوکاست نیست؟ اگر آنها اصرار به درست بودن ادعای خود دارند چرا اجازه تحقیق بیشتر نمی دهند؟

اکنون به برخی از سخنان و مواضع شخصیت های کشور درباره هولوکاست می پردازیم.

این شبهه درباره افسانه هولوکاست به پیش از انقلاب اسلامی باز می گردد؛ رژیم پهلوی با رژیم اسرائیل روابط نزدیکی داشت به همین خاطر هم در حکومت شاه، روحانیون و انقلابیون حق انتقاد از این رژیم را نداشتند.

اما برخی از انقلابیون به تهدیدات رژیم شاه توجه نمی کردند و علیه اسرائیل سخن می گفتند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنرانی 29 بهمن 49 درحسینیه ارشاد به ماجرای هولوکاست پرداخت و گفت: «این که می گویند در جنگ جهانی دوم شش میلیون یهودی به دست آلمانی ها از بین رفتند درست نیست، زیرا اگر تمام یهودیان جهان را جمع کنند به این تعداد نمی رسد. »

این تشکیک درباره اتفاقی است که با سال 1349 خورشیدی زمان زیادی فاصله دارد. پایان جنگ جهانی دوم به سال 1324 خورشیدی بود که البته ایران هم به اشغال آمریکا، شوروی و انگلیس در آمد.25 سال از آن ادعای افسانه ای گذشته بود اما در آن زمان هم کسی حق شک به هولوکاست نداشت.

اکنون کل جمعیت یهودیان جهان ۱۳ میلیون نفر برآورد شده است، که کمی بیشتر از 6 میلون نفر آنها در سرزمین های اشغالی در فلسطین ساکن هستند.

این آمار تعداد جمعیت یهودیان را در حال حاضر نشان می دهد. در سال 1324 خورشیدی که با پایان جنگ جهانی همراه بود و 70 سال از آن می گذرد، کل جمعیت یهودیان دنیا 6 میلیون نفر بود که آلمان نازی بخواهد 6 میلیون نفر از آنها را در اتاق های گاز یا کوره های آدم پزی به قتل برساند؟

به این نکته هم باید توجه کرد که سال ها است سران رژیم اسرائیل سیاست افزایش جمعیت را در پیش گرفته اند و درصد رشد جمعیت یهودیان اکنون بالای 3 درصد است.

رشد جمعیت برای کشورهای مسلمان باید منفی باشد، اما در میان کشوری جعلی بالای 3 درصد باشد.

رهبر معظم انقلاب در بیانات اول فروردین سال 1378 در حرم رضوی(ع) به موضوع روژه گارودی و رفتاری که در فرانسه به خاطر طرح هولوکاست با او شد، اشاره کرده و فرمودند: «بله، هم مرگ بر اسرائیل، هم مرگ بر آن کسانی که از اسرائیل حمایت می‌کنند و هم کسانی که سال‌های متمادی اجازه نمی‌دادند یک کلمه راجع به صهیونیست‌ها گفته شود! امروز در کشورهای غربی، روزنامه‌ها اجازه ندارند راجع به صهیونیست‌ها بدگویی کنند! یک نفر در کتابی می‌نویسد: «یهودی‌ها در مورد کشتار خودشان به وسیله هیتلر در جنگ بین‌الملل دوم، بزرگ‌نمایی کردند» آن وقت این کتاب را که توقیف می‌کنند هیچ، نویسنده کتاب را هم به پای میز محاکمه می‌کشانند.»

ایشان به دفعات موضوع هولوکاست و نوع برخورد با منقدین آن را در سخنانشان مطرح کرده اند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در نماز جمعه اردیبهشت ماه سال 1379 بار دیگر هولوکاست را به چالش می‌کشند و می فرمایند: «اگر یک نفر پیدا شد و علیه صهیونیسم حرف زد -مثل آن آقای فرانسوی که چند جلد کتاب علیه صهیونیست‌ها نوشت و گفت این که می‌گویند یهودیان را در کوره‌های آدم‌سوزی سوزاندند، واقعیت ندارد- طور دیگری با او رفتار می‌کنند! اگر کسی وابسته به سرمایه‌داران نباشد و مراکز قدرت سرمایه‌داری نباشد، نه حرفش زده می‌شود، نه صدایش به گوش کسی می‌رسد و نه آزادی بیان دارد.»

رهبر معظم انقلاب در مراسم گشایش کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین‌ در سال 1380 که در تهران برگزار شد هولوکاست را یکی از موضوعات سخنرانی شان قرار دادند و در این زمینه فرمودند«دلایلی در دست است که نشان می‌دهد صهیونیست‌ها با نازی‌های آلمان روابط نزدیک داشتند و ارائه آمارهای اغراق‌آمیز از کشتار یهودیان، خود وسیله‌ای برای جلب ترحم افکار عمومی و زمینه‌سازی برای اشغال فلسطین و توجیه جنایات صهیونیست‌ها بوده است. حتی دلایلی در دست است که عده‌ای از اراذل و اوباشِ غیریهودیِ شرق اروپا را به نام یهودی به فلسطین کوچانیدند تا با پوشش حمایت از بازماندگان قربانیان نژادپرستی، یک حکومت معاند اسلام را در قلب جهان اسلام نصب کنند و پس از سیزده قرن، یک گسستگی بین مشرق و مغرب اسلامی ایجاد نمایند.»

موضوعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در کنفرانس حمایت از فلسطین مطرح کردند، از انکار هولوکاست برای اسرائیلی ها درد آورتر است. فرستادن عده زیادی از اراذل و اوباش که در زندان های اروپا به سر می بردند به جای یهودیان به فلسطین، و پرداختن به آن، ماهیت پلید و شیطانی اروپایی ها و صهیونیست ها را ثابت می کند.

آنهایی که اکنون در رژیم اشغالگر اسرائیل مسئولیت دارند، نوادگان همان اراذل و اوباشی هستند که از اروپا به فلسطین کوچانده شده اند.

رهبر معظم انقلاب در دیدار پرسنل نیروی هوایی ارتش با ایشان در بهمن ماه 1384 ماجرای هولوکاست را «افسانه» دانستند و فرمودند؛ «آزادی بیان که آنها دم از آن می‌زنند، به آنها اجازه نمی‌دهد که در باب افسانه کشتار یهودیان -معروف به هولوکاست- کسی تردید بکند. در آن قضیه، جای آزادی بیان نیست! در کشورهای اروپایی، افراد زیادی از دانشمند و محقق و مورخ و مطبوعاتی و غیره از ترس، جرات نمی‌کنند تردیدی را که نسبت به این قضیه در دل‌شان است، ابراز کنند. بعضی‌ها هم معتقدند قضیه از اصل دروغ است، اما جرأت نمی‌کنند بگویند؛ چون دیده‌اند هر کس بگوید، مجازات خواهد شد؛ زندان می‌اندازند، تعقیب می‌کنند، از حقوق محرومش می‌کنند.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چهارمین کنفرانس حمایت از ملت فلسطین در اسفند ماه 1387 بار دیگر درباره هولوکاست فرمودند: «عدم تحمل رسانه‌های غربی و صهیونیستی و دولت‌های حامی صهیونیزم در برابر حتی طرح سوال و تحقیق درباره هولوکاست که بهانه غصب فلسطین بود، یکی از نشانه‌های این تزلزل و ابهام است. اکنون وضع رژیم صهیونیستی از همیشه تاریخ سیاه خود در افکار عمومی جهان بدتر و پرسش از دلیل پیدایش آن جدی‌تر است.»

اگر مطرح کردن ماجرای ساختگی هولوکاست که داستان سرایی اسرائیل و غرب است، باعث تشدید فضای مظلومیت اسرائیل می شد، رهبر معظم انقلاب به دفعات این موضوع را مطرح نمی کردند.

آیا می توان به موضوع فلسطین پرداخت اما درباره بهانه غصب آن که هولوکاست است سخنی نگفت؟

هنگامی که در ایران درباره موضوع هولوکاست همایش برگزار می شود و یا جشنواره کاریکاتور برپا می گردد اسرائیلی ها دردشان می آید، آیا نشان دهنده راه درستی نیست که انتخاب شده است؟

اسرائیل دشمن جمهوری اسلامی ایران، دشمن مسلمانان و جهان اسلام است. با دشمن که نمی شود مدارا کرد!

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.