يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 60414

آمریکا به دنبال برتری نظامی اسرائیل بر خاورمیانه است

سیاستمدار مصری با بیان اینکه آمریکا درصدد به راه انداختن جنگ شیعه و سنی در منطقه است، گفت: نظام های حاکم بر منطقه با حمایت از حزب الله و مقاومت فلسطین نقشه صهیونیستی برای تجزیه منطقه را ناکام بگذارند.
آمریکا به دنبال برتری نظامی اسرائیل بر خاورمیانه است اتاق خبر 24

«ولید المصری» هماهنگ کننده کل جنبش جماهیر مصر در قاهره خشونت نژادی پلیس آمریکا علیه سیاهپوستان را یادآور خشونت و نژادپرستی دولت آمریکا علیه کشورهای منطقه توصیف کرد.

وی افزود: ما اعراب و مسلمانان، مردم را بر اساس نژاد، رنگ، تابعیت یا دین تقسیم بندی نمی‌کنیم، تاریخ تمدن ما یادآورد شراکت ما با همه بشریت در آبادانی سرزمین‌هایمان است و این وظیفه اصلی هر کسی است که خداوند او را جانشین خود بر روی زمین قرار داده است.

المصری با بیان اینکه آمریکا در اذهان ملل منطقه سابقه بدی دارد، گفت: آمریکا درصدد تضمین برتری نظامی اسرائیل بر همه کشورهای منطقه است و از طریق سفرا و مزدوران خود برای تغییر اراده ملت‌ها و مدیریت مناقشات در بیش‌تر کشورها مداخله می‌کند تا در نهایت همه چیز به نفع خودش تمام شود.

این سیاستمدار مصری با اشاره به حمایت آمریکا از جنگ افروزی علیه ملت‌های استکبارستیز افزود: این آمریکا بوده که همواره از هر جنگی علیه ملت فلسطین حمایت می کند.

وی افزود: آمریکا همچنین از طریق میانجیگر ترکیه و بانک قطر از تروریست‌ها با پول و سلاح حمایت کرد تا خاورمیانه جدیدی را بسازند که ثبات آمریکا و صادرات نفت آن را برای آینده‌ای طولانی تضمین کند.

المصری افزود: آمریکایی‌ها گروه‌هایی را تحت عناوین اسلام‌گرا ساخته و پرداخته کردند تا مسلمانان را قتل عام کنند و بدین ترتیب چهره دین مبین اسلام را تخریب کنند همان گونه که اخیرا ترامپ، نامزد ریاست جمهوری آمریکا کلینتون را بنیانگذار داعش در جهان توصیف کرد.

این سیاستمدار مصری تاکید کرد: آمریکا به دنبال راه انداختن جنگ جدیدی در همه منطقه و آن هم بین اهل تسنن با شیعیان است.

وی با بیان اینکه امت اسلامی تنها قدرت قادر به رویارویی با اشتعمار جهانی است، گفت: تاریخ اسلامی ما سرشار از پیروزی‌هایی بر تمدن‌های غربی‌ها است که به آن افتخار می‌کنند و هم اینک آمریکا با تجزیه منطقه به دنبال سیطره بر مناطق مهم نظامی و اقتصادی آن است.

المصری مقاومت را قدرت بازدارندگی در برابر هر گونه تجاوز خارجی خواند و گفت: همه نظام‌های حاکم در منطقه باید به حزب الله و نیروهای مقاومت فلسطین کمک کنند و حمایت معنوی از مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی هم وظیفه هر شهروندی است.

سیاستمدار مصری در پایان سخنان خود تاکید کرد: امت اسلامی ما زمانی پیروز می شود که با اتحاد و همبستگی و بدون تفرقه به مبارزه با دشمن صهیونیستی بروند.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.