يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 46948

آیت الله سیستانی هشدار داد

آیت‌الله سیستانی از مراجع بزرگ شیعه در عراق به دولتمردان این کشور درباره عواقب نحوه برخورد کنونی آنان با مسائل و بحران کنونی کشور هشدار داد.
آیت الله سیستانی هشدار داد اتاق خبر 24

دفتر آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع عالی شیعیان در عراق، با انتشار بیانیه‌ای سکوت اخیر ایشان در فضای سیاسی عراق را شکست و اعلام کرد که مرجعیت با دقت اتفاقات عراق را دنبال می‌کند.

بنا بر گزارش وبگاه خبری «سومریه» عراق، دفتر آیت‌الله سیستانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ایشان با دقت تحولات عراق را دنبال می کند و به همه هشدار می‌دهد که شیوه کنونی در برخورد با مسائل و بحران‌های کشور را ادامه ندهند.

عراق در هفته‌های گذشته شاهد افزایش تنش سیاسی بخصوص در بغداد بود به طوری که اجرای اصلاحات سیاسی و تظاهرات مردم در بغداد سرانجام به ورود معترضان به «منطقه سبز» بغداد سپس ورود به مقر پارلمان عراق منتهی شد.

یک مقام مسئول در دفتر آیت‌الله سیستانی گفت: مرجعیت اتفاقات را از نزدیک و با دقت دنبال و از اینکه امور کشور به دست کسانی که انتظار خدمت آنان به مردم می‌رود، به وضعیت فعلی رسیده، ابراز تأسف می‌کند حال آنکه این افراد مشغول تأمین منافع دیگری و تنش‌های سیاسی شده‌اند و همین رنج مردم را افزایش داده است.

این مقام مسئول به همه طرف‌ها درباره ادامه شیوه کنونی در برخورد [و اداره] مسائل کشور و بحران‌های آن هشدار داد و گفت: از اینها می‌خواهیم که درباره آینده ملت و برداشتن گام‌های جدی و ملموس برای خروج از مسیر فعلی به سوی آینده‌ای بهتر، خوب بیندیشند.

این مقام مسئول، خبرهایی را که در روزهای اخیر درباره مواضع سیاسی منتسب به مرجعیت را تکذیب کرد و گفت این اخبار کاملا بی‌اساس است.

دفتر آیت‌الله سیستانی چند ماهی است که در اعتراض به سیاسیون عراق و توجه آنان به درگیری‌های سیاسی به جای حل مشکلات مردم، ایراد خطبه‌های سیاسی در نمازهای جمعه را متوقف کرده است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.