يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 24708

خرس های قطبی در معرض خطر انقراض

در حالیکه فقط 26 هزار خرس قطبی باقیمانده است، پیش بینی می شود که گرمای جهانی و ذوب شدن یخ های قطب شمال، سبب کاهش 30 درصد جمعیت این حیوانات در چند دهه آینده شود.
خرس های قطبی در معرض خطر انقراض اتاق خبر 24

گزارش اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت نشان می دهد که تغییرات آب و هوا یک تهدید جدی برای این گونه ارزشمند محسوب می شود. به گزارش این اتحادیه، یخ های قطب شمال از سال 1979 تا 2011 میلادی، با نرخ 14 درصد در 10 سال (یک دهه)، در حال ذوب شدن هستند. ذوب شدن یخ ها، به ویژه در ماه های تابستان، خرس ها را بیشتر در معرض کمبود غذا و مشکلات باروری قرار می دهد. پیش بینی می شود در اواسط قرن، برخی از مناطق قطب شمال حدود پنج ماه بدون یخ باشند و این امر موجب کاهش 30 درصدی جمعیت خرس های قطبی می شود.
کاهش جمعیت خرس قطبی به عنوان یک گونه شکارچی، تاثیر مستقیمی بر اکوسیستم دارد.
کشورهای نروژ، کانادا، آمریکا، روسیه و گرینلند که اقامتگاه های اصلی خرس قطبی محسوب می شوند، استراتژی هایی را برای حفاظت از خرس قطبی در قالب یک طرح اتخاذ کرده اند. این طرح که از سپتامبر سال جاری میلادی تنظیم شده است، شامل افزایش آگاهی عمومی در زمینه اهمیت خرس های قطبی به عموم مردم و قانون گذاران و اطمینان از یک رویکرد مناسب در زمینه شکار و اقدام در زمینه تهدیدات دیگری از جمله نشت نفت و افزایش هجوم انسان ها به زیستگاه های خرس قطبی است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.