شنبه, 30 تير 1397 :: Saturday, 21 July 2018
کد خبر: 143331

تحریم کالاهای اسرائیلی در ایرلند

سنای ایرلند قانون تحریم کالاهای تولیدی در شهرک‎های صهیونیست نشین را تصویب می‎کند.
تحریم کالاهای اسرائیلی در ایرلند اتاق خبر 24

به نقل از پایگاه اینترنتی اسرائیل نشنال نیوز، یک عضو پارلمان ایرلند اعلام کرد به رغم اقدامات رژیم صهیونیستی در ممنوعیت ورود طرفداران تحریم این رژیم به فلسطین اشغالی، نمایندگان حزب اصلی مخالف دولت در پارلمان ایرلند در عزم خود برای تصویب پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولیدی در شهرک های (صهیونیست نشین) در اراضی اشغالی فلسطینی راسخ هستند. 

اظهارات نیال کالینز نماینده پارلمان ایرلند در این باره یک روز قبل از رای گیری درباره پیش نویس قانون تحریم محصولات تولیدی در شهرکهای صهیونیست نشین در اراضی اشغالی صورت می گیرد. به موجب این طرح واردات یا فروش محصولات تولیدی شهرکهای اسرائیلی در ایرلند ممنوع است و مجازات تا پنج سال حبس یا پرداخت جریمه نقدی 250 هزار یورویی را به دنبال خواهد داشت.
کالینز تاکید کرد حزب وی به طور کامل از طرحی که به موجب آن تجارت با شهرک های اسرائیلی جرم تلقی می شود حمایت خواهد کرد.
وی طرح قانون پیشنهادی را به مثابه بیانیه ای در حمایت و اعلام همبستگی با فلسطینیان اعلام کرد، مردمی که به علت اشغال غیرقانونی سرزمینشان متحمل رنج و آلام فراوان و از حقوق طبیعی شان محروم شده اند.
کالینز وضعیت کنونی را مشابه دوران آپارتاید در آفریقای جنوبی توصیف کرد، زمانی که کارکنان یکی از فروشگاه های زنجیره ای ایرلند به نشانه حمایت و اعلام همبستگی با جمعیت سیاه پوستان آفریقای جنوبی، از فروش هر گونه محصول وارداتی از مبدا آفریقای جنوبی خودداری می کردند.
وی افزود حزب مخالف در ایرلند خود را در پیشبرد فرایندهای صلح در خارج از این کشور کاملا مسئول می داند.
پیش نویس قانون تحریم کالاهای تولیدی در شهرکهای غیرقانونی در فلسطین اشغالی موسوم به «اراضی اشغالی» از سوی سناتور فرانسیس بلک از نمایندگان پارلمان ایرلند مطرح شد. مذاکره در خصوص این طرح در سنای ایرلند در ماه ژانویه و درپی فراخوانی آلیسون کلی سفیر ایرلند در فلسطین اشغالی به وزارت خارجه برای تشریح جزییات آن به تعویق افتاد.
بلک اخیرا در پیامی ویدیویی اعلام کرد این طرح در ماه ژوییه در پارلمان ایرلند مورد بحث قرار می گیرد و از شهروندان کشور خواست تا اعمال فشار بر قانونگذاران را برای حمایت از آن افزایش دهند.
در پی اعلام حمایت حزب مخالف دولت پیش بینی می شود این طرح در سنا به تصویب برسد، زیرا هیچ حزبی بر سنای ایرلند کنترل ندارد و ممکن است اکثریت سنا با این طرح موافقت کنند.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x