شنبه, 30 تير 1397 :: Saturday, 21 July 2018
کد خبر: 142922

قهرمان تکواندوی جهان با ظاهری متفاوت

یوسف کرمی قهرمان تکواندوی جهان و بازی‌های آسیایی و دارنده مدال برنز المپیک حدود 2 سال است، با حضور در شهرستان دلگان که در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دار
اتاق خبر 24

یوسف کرمی قهرمان تکواندوی جهان و بازی‌های آسیایی و دارنده مدال برنز المپیک حدود 2 سال است، با حضور در شهرستان دلگان که در ۴۷۵ کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد، اقدام به ساخت خانه و سرپناه برای نیازمندان این شهرستان کرده است.

او که از سال 95 این فعالیت را آغاز کرده است، در این خصوص می‌گوید: "ما با حضورمان نشان می‌دهیم که هرجای ایران که لازم به حضور ما باشد ما هستیم و هر ایرانی که در دورترین جای ایران هم که باشد ما باهم برادر هستیم و این شاید تنها کاری باشد که از ما بر بیاید."

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال 1395 به بحث اردو‌های جهادی اشاره و فرمودند: "اردو‌های جهادی را توسعه بدهید، تداوم بدهید. من خوشحال شدم که این جوان آمد اینجا و از اردوی جهادی صحبت کرد و شرح داد. بله، همین حرف‌هایی که ایشان گفت، همه مورد تأیید من است؛ این اردو‌های جهادی، هم تمرین است، هم خدمت است، هم خودسازی است، هم آشنایی با فضای جامعه است؛ خیلی چیز با ارزشی است. روزبه‌روز این‌ها را بتوانید توسعه بدهید؛ جهاد هم هست، واقعاً جهاد است؛ کار است، جهاد است، تلاش است، خدمت به محرومین است. "

تاکید رهبر معظم انقلاب نسبت به توسعه و تداوم اردو‌های جهادی در حالی است که این اردوها، مجموعه‌ای از فعالیت‌های خود جوش است که توسط دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه، دانش آموزان، دانشجویان و سایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می‌شود که هر کدام بنابر ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود، انواع خدمات از جمله انجام پروژه‌های عمرانی مورد نیاز منطقه، خدمات کشاورزی، پزشکی-درمانی، آموزشی- تحصیلی و ... را در کنار فعالیت‌های فرهنگی ارائه می‌دهند.

منبع: تابناک
انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x