پنجشنبه, 29 شهريور 1397 :: Thursday, 20 September 2018
کد خبر: 129408
اتاق خبر 24 بررسی کرد

نظرسنجی موشکی که به ضرر آمریکا تمام شد

صنایع موشکی جمهوری اسلامی ایران از همان دستاوردهایی است که پس از انقلاب با همت بلند نیروهای انقلابی سپاه و ارتش محقق شده است.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

تحقیقات موشکی ایران و ساخت برخی از موشک ها تقریباً در سال های پایانی دفاع مقدس آغاز شد اما با سرعت و جهش همراه بود.

دفاع مقدس و کمبودهایی که در این زمینه وجود داشت، همراه با تحریم های شدید اقتصادی و نظامی علیه ایران، احساس نیاز شدیدی را باعث شد تا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای تأمین نیازهای خود دست به کار شوند و همت مضاعف کنند.

همزمان با جنگ، تیم های تحقیقاتی در صنایع نظامی نیروهای مسلح برای رفع نیازهای نظامی رزمندگان در جبهه ها نیز فعالیت خود را آغاز کردند به گونه ای که با توجه به تحریم شدید نظامی علیه ایران، توانستند نیازهای اولیه جبهه های جنگ را تأمین کنند، اما باز هم مقابل ارتش مدرن صدام که از سوی دو ابرقدرت شرق و غرب حمایت می شد، ضعف داشتیم.

دوران 8 سال دفاع مقدس، ایران را آبدیده کرد به گونه ای که اکنون بسیاری از نیازهای جنگ افزاری نیروهای مسلح در داخل تولید می شود و خودکفایی در این زمینه محقق شده است.

بیشترین پیشرفت ها و شکوفایی ها در زمینه نظامی، به توان موشکی باز می گردد، کاربرد موشک در دوران دفاع مقدس بسیار نمود داشت چرا که ایران از وجود موشک های زمین به زمین، زمینبه هوا و موشک های پدافند هوایی در مضیقه بود، اما ارتش عراق از آنها بهره می برد. موشک باران مناطق مسکونی در شهرها خسارات سنگینی به مردم وارد کرد، در حالی که ایران از داشتن چنین سلاح هایی محروم بود.

اکنون پیشرفت های موشکی جمهوری اسلامی ایران در اوج قرار دارد، طراحی و ساخت موشک برای کاربردهای گوناگون اکنون به عنوان یکی از مولفه های نظامی و علمی برای ایران تبدیل شده به گونه ای که حتی اکنون به یک عامل بازدارنده بسیار مهم در مقابل تهدیدات نظامی دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

 

شهر موشکی سپاه

 

دنیای کنونی ایجاب می کند به خاطر وجود کشورهای درنده ای همچون آمریکا و رژیم صهیونیستی، قدرت بازدارندگی و حتی توان تهاجمی نیروهای مسلح کشورمان افزایش یابد.

تاکنون نیز پیشرفت های بزرگی در حوزه نظامی به دست آمده است که باز هم باید ادامه یابد.

یکی از دلایلی که آمریکا و کشورهای غربی فشار وارد می کنند تا برنامه موشکی ایران همچون برنامه هسته ای تعطیل شود، این است که آن را عاملی مقابل تهدیدات خود می دانند.

قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی، به یک بلوغ رسیده است که می داند از آن چگونه در برابر تهدیدات دشمن استفاده کند.

وجود سیلوهای متعدد موشکی در نقاط گوناگون کشور، شهرهای موشکی زیر زمینی، سکوهای پرتاب متحرک، انواع موشک های زمین به زمین، زمین به هوا، ساحل به دریا، موشک های کروز و بالستیک دوربرد و میانبرد که برای دشمنان محل استقرار آنها قابل شناسایی نیست، دشمنان را به هراس انداخته است.

توانمندی های موشکی جمهوری اسلامی ایران در منطقه باعث شده تا توازن قوا در غرب آسیا با وجود خریدهای تسلیحاتی میلیاردی کشورهای منطقه که سابقه دشمنی با ایران هم دارند، به هم بخورد.

توان موشکی ایران باعث تضمین امنیت برای کشور شده است، موشک های ایران تاکنون علیه هیچ کشوری به کار نرفته است و قرار هم نیست تا زمانی که تهدیدات عملیاتی نشده است استفاده شود، کاربرد موشک های نیروهای مسلح ایران در شلیک به پایگاه داعش در خاک سوریه خود را نشان داد و ثابت کرد که این موشک ها برای حراست و دفاع از امنیت ملی خود است. اما جنجال های آمریکا و غرب علیه توان موشکی ایران همچنان ادامه دارد و شدت هم گرفته است.

آمریکایی ها همانگونه که برای برنامه صلح آمیز هسته ای ایران بحران ایجاد کردند، در تلاش هستند تا برای توان موشکی کشورمان نیز بحران ایجاد کنند، در حالی که این حق کشوری همچون جمهوری اسلامی ایران است تا با ارتقاء توان نظامی و دفاعی خود ضریب امنیتی کشور را بالا ببرد و تهدیدات را خنثی کند.

انقلاب اسلامی برای دفاع از خود نیازمند ابزاری است تا بتواند امنیت خود را تضمین کند، علاوه بر پایداری مردم در دفاع از انقلاب خود، آیا نیازمند نیروهای مسلح مجهز به ادوات جنگی پیشرفته برای دفاع مقابل تهدیدات دشمنان نیستیم؟!

آمریکا در پی خلع سلاح جمهوری اسلامی ایران است، اما با نظر سنجی هایی که در مراکز تحقیقاتی آمریکایی انجام شده به این نتیجه رسیده اند که اکثریت مردم ایران خواهان ادامه قدرت افزایی در حوزه موشکی هستند.

مرکز مطالعات بین‌المللی و امنیتی دانشگاه مریلند نتایج کامل نظرسنجی اخیر خود که از سوی مرکز نظرسنجی «ایران پول»انجام شده منتشر کرد.

در این نظر سنجی نشان داده شد که 94.9 درصد از گروه نمونه، توسعه برنامه موشکی ایران را «بسیار مهم» و «تا حدی مهم» ارزیابی کرده‌اند.

دانشگاه مریلند در کالج پارک یکی از معتبرترین دانشگاه‌های دولتی ایالات متحده آمریکا است و در ایالت مریلند واقع شده ‌است. این دانشگاه، یکی از اصلی‌ترین مراکزِ علمیِ مشورت ‌دهنده به دولت فدرال ایالات متحده آمریکا است و قطعاً این نظرسنجی به مقامات کاخ سفید هم ارائه شده است.
این نظر سنجی، فرماندهان ارشد نظامی کشورمان را تشویق می کند تا هر چه بیشتر در زمینه پیشرفت های موشکی تلاش کنند و آنها را ارتقاء دهند.

مردم به خوبی درک می کنند که تهدیدات آمریکا و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران تنها با اقتدار درونی خنثی می شود و اگر در زمینه نظامی ضعیف باشیم، دشمن لحظه ای درنگ نخواهد کرد.

نظرسنجی بالا همراهی مردم ایران اسلامی را همزمان با 40 سالگی انقلاب اثبات می کند، آمریکا از این نظرسنجی انتظار دیگری داشت، آمار آنقدر بالا است که حتی مرکز نظرسنجی آمریکایی مجبور به انتشار واقعی آمار دریافتی شده است.

مردم تجربه توافق هسته ای را با خود دارند، می دانند که مذاکراتی که به توافق انجامید، ثمری برای کشور نداشت، می دانند که فعالیت های هسته ای ایران با توافق با محدودیت زیادی روبرو است، می دانند که آمریکایی ها برجام را نقض کرده و تعهدات خود را اجرا نکرده اند، و همین کافی است تا قاطعانه از قدرت موشکی نیروهای مسلح کشورمان که همه فرزندان همین مردم هستند، دفاع کنند و اجازه ندهند این دستاورد بزرگ که تضمین کننده و تأمین کننده امنیت ایران است از دست برود.

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x