پنجشنبه, 28 تير 1397 :: Thursday, 19 July 2018
کد خبر: 123098

آخرین وضعیت گازرسانی به زاهدانی‌ها

 شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که گازرسانی به زاهدانی‌ها ادامه دارد و تا پایان دو سال آینده، به شهر زاهدان کاملا گازرسانی خواهد شد.
اتاق خبر 24

 گازرسانی به شهر زاهدان که به عنوان یکی از دستاوردهای فعالیت دولت یازدهم مطرح است با عدم اقدام به موقع برای تکمیل شبکه گاز داخل شهر زاهدان و عملاً عدم رسیدن گاز به زاهدانی‌ها در زمان اتصال شبکه گاز ایرانشهر به زاهدان، انتقادهایی را متوجه نحوه عملکرد دولت کرد.

در این خصوص خبرگزاری تسنیم که سالهاست موضوع گازرسانی به استان پهناور سیستان و بلوچستان را به طور مستمر پیگیری کرده و در این زمینه تلاش دارد با تهیه گزارشهایی از آخرین وضعیت گازرسانی به بخش های مختلف این استان، ضرورت گازرسانی هر چه سریعتر به هموطنانمان در این استان را به طور  مستمر به مسئولان کشور یادآوری کند، اخیراً با انتشار گزارشی با عنوان "گازرسانی به زاهدان ادامه دارد/ توزیع گسترده سوخت مایع برای زمستان امسال" اعلام کرد که زمستان امسال زاهدانی‌ها بیشتر از بهره مندی از گاز، با مصرف سوخت مایع باید به جنگ سرما بروند. از اینرو مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان از افزایش توزیع سوخت مایع در این منطقه خبر داده است.

شرکت ملی گاز ایران در واکنش به انتشار این گزارش، توضیحاتی تکمیلی در خصوص آخرین وضعیت گازرسانی به زاهدانی‌ها به خبرگزاری تسنیم ارسال کرده که متن این توضیحات بدین شرح است:

"به طور کلی فرآیند گازرسانی به شهرها و روستاها براساس استانداردها و فرآیندهای تعریف شده‌ای شامل احداث خط انتقال گاز، شبکه گذاری، انشعاب پذیری، لوله کشی داخل منازل، تأیید لوله کشی داخل منازل توسط کارشناسان نظام مهندسی و ساختمان و اتصال شبکه گاز به واحد مسکونی می باشد که این امر در شهر زاهدان نیز همانند تمام شهرهای گازرسانی شده در اقصی نقاط کشور روند عادی و استاندارد خود را طی می کند.

در حال حاضر وسعت شبکه گاز شهر زاهدان 1350 کیلومتر می باشد که 300 کیلومتر آن به همراه 4500 عملک در 6 منطقه شهر اجرا و 3500 مشترک تاکنون از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند و ظرفیت پذیرش 6000 مشترک دیگر نیز هم‌اکنون وجود دارد. با پیمان سپاری های جدید در قالب 3 فاز در سال جاری نیز، عملیات اجرایی تا پایان سال سرعت بیشتری خواهد گرفت به طوری که تا پایان دو سال آینده، شهر زاهدان کاملا گازرسانی خواهد شد و هم اکنون این شهر به یک کارگاه اجرایی تبدیل شده است.

همچنین پروژه گازرسانی به زاهدان از جمله پروژه های مهم و اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران در دولت یازدهم بود که اسفندماه سال 1395 با حضور ریاست محترم جمهوری به طور رسمی افتتاح شد و هم‌اکنون با گذشت حدود 10 ماه از افتتاح این خط انتقال که برای اجرای آن بیش از 750 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، عملیات حفاری، شبکه گذاری، اشتراک پذیری و گازرسانی به طور ویژه و مشهود در شهر زاهدان در جریان است و انتظار می رود رسانه های محترم حلاوت و شیرینی این اقدام که زمینه امید، رفاه و آسایش را برای مردم عزیز این استان فراهم آورده است را از بین نبرند."

انتهای پیام

اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
x