يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 118879
دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با نخبگان

راهبرد آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی/ عناصر قدرت ایران،پیشرفت نظامی و علمی

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند؛نباید بلاهت نشان دادن رئیس جمهور امریکا، موجب شود که از مکر و توطئه دشمن غافل شویم.  
راهبرد آمریکا برای مقابله با جمهوری اسلامی/ عناصر قدرت ایران،پیشرفت نظامی و علمی به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

حضرت آیت خامنه ای در این دیدار به بلاهت نشان دادن رئیس جمهور آمریکا اشاره می کنند، در واقع میتوان اینگونه برداشت کرد که ترامپ خود را به بلاهت زده است و چنین نشان می دهد، در حالی که رفتارهای او همراه با مکر و توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است.

دونالد ترامپ خود را به بلاهت زده تا تصور دیوانگی و شیرین عقلی او، باعث غفلت و اشتباه گردد، در حالی که او با همین رفتارهای بلاهت آمیز، اقداماتی انجام داده که باعث آشفتگی و ایجاد تنش ها و چالشهای بسیاری گشته است، حکایت رئیس جمهور آمریکا حکایت آن دیوانه ای است که سنگی درون چاه می اندازد که 100 عاقل توان بیرون آوردن آن را ندارند.

برای این که مانعی مقابل اقدامات رئیس جمهور آمریکا ایجاد شود و نتواند سنگی به درون چاه بیندازد، نیازمند همان توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم که فرمودند؛ باید همه با تدبیر و هوشیاری و آمادگی کامل در صحنه باشیم.

ایشان در ادامه همین مبحث می فرمایند؛البته جنگ نظامی اتفاق نمی‌افتد اما مسائلی هست که اهمیتش از جنگ کمتر نیست، بنابراین باید پیش‌بینی کنیم و مراقب باشیم. امریکا با عناصر قدرت ایران دشمنی می‌کند. برعکسِ دشمن، همه باید این عناصر را تقویت کنیم. علم و قدرت دفاعی از جمله عناصر اصلی قدرت ملت ایران است. توان موشکی باید به کوری چشم دشمن هر روز افزایش یابد.

آمریکای دوران ترامپ روش خاص خود را برای دشمنی با جمهوری اسلامی ایران در پیش گرفته است، راهبرد آمریکای کنونی با آمریکای پیش از ترامپ تفاوتی نکرده و تنها روش است که تغییر یافته، دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران و کشورهای مستقل پایانی ندارد.

سیاست ترامپ در توافق هسته ای و علیه جمهوری اسلامی ایران، سیاست خروج از برجام نیست، برجام بی چون و چرا مطلوب آمریکاست، چه توافقی بهتر از برجام را می توان یافت که خواسته های ایالات متحده را برآورده کرده باشد؟

اما چرا رئیس جمهور آمریکا در پی نابودی، لغو، وادار کردن ایران به خروج از برجام یا متهم نمودن ایران به عدم پایبندی به آن و حتی خروج ایالات متحده از توافق است؟

در واقع آمریکای دوران ترامپ در پی دستیابی به هیچ یک از این موارد نیست، بلکه سیاست رئیس جمهور آمریکا به رعب و وحشت انداختن طرف مقابل که ایران باشد، و کشورهای تأثیر گذار در برجام تا از این طریق به خاطر واسطه شدن برای باقی ماندن آمریکا در برجام، شرط و شروط خود را پیاده کند.

آمریکا با بزرگنمایی اقدامات خود علیه برجام و مخالفتی که با آن می کند، میخواهد همگان را از احتمال بروز یک واقعه یا فاجعه بترساند، هنگامی که به این هدف خود رسید، آنگاه است که هدف اصلی را پیگیری می کند، او به ایران و دیگر کشورهای عضو 1+5 که خواهان ادامه برجام هستند، خواهد گفت که اگر تمایل و اصرار به ماندن آمریکا در برجام دارند، باید شروط او را بپذیرند و اجرا کنند.

هدف رئیس جمهور آمریکا از این سیاست، وادار کردن کشورهای اروپایی برای وارد کردن فشار بیشتر به ایران است. در واقع موضوع توافق هسته ای که مسئله اصلی است به حاشیه برود و موضوعات دیگر از جمله موشکی، تحولات غرب آسیا و حقوق بشر مطرح شود.

در مقابل چنین سیاستی که از سوی آمریکا با همراهی اروپا پیگیری می شود، جمهوری اسلامی ایران هم بدون راهبرد نیست و برای مقابله با چنین برنامه ای، گزینه های لازم را در دستور کار خود دارد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان دیدار نخبگان جوان کشور برخی از راهبردها و راهکارهای لازم برای مقابله با توطئه های آمریکا را بیان کردند.

ایشان بر پیشرفت های نظامی، موشکی و علمی تأکید کردند، موضوعی که آمریکایی ها را عصبانی کرده است.

تدبیر، هوشیاری و آمادگی کامل مقابل بلاهت نشان دادن ترامپ، توطئه های آمریکا را خنثی خواهد کرد و بار دیگر شکست برای آنها رقم خواهد زد.

 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.