شنبه, 25 آذر 1396 :: Saturday, 16 December 2017
کد خبر: 115209

چین گوشت آزمایشگاهی تولید می کند

چین با عقد قراردادی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار در صدد تامین گوشت آزمایشگاهی برآمده است.
اتاق خبر 24

با توجه به افزایش شدید جمعیت کشور چین و نیاز روزافزون این کشور به روش هایی پیشرفته برای تامین مواد غذایی، تولید گوشت آزمایشگاهی با استفاده از سلول های بنیادی حیوانات مورد توجه چین قرار گرفته است.

از همین رو، مقامات چینی قراردادی ۳۰۰ میلیون دلاری امضا کرده اند تا گوشت مورد نیاز خود را به این شیوه جدید تامین کنند و از مشکلات زیست محیطی ناشی از مصرف زیاد علوفه و تخریب جنگل ها برای تغذیه و نگهداری دام بکاهند.

گوشت آزمایشگاهی

آمریکا و رژیم صهیونیستی سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه تولید گوشت آزمایشگاهی به عمل آورده اند و مراکز تحقیقاتی زیادی در ایالات متحده در این زمینه تحقیق می کنند. Memphis Meats از جمله این شرکتهاست که با سرمایه گذاری بیل گیتس و سر ریچارد برانسون فعالیت می کند. Hampton Creek مجموعه دیگری است که فروش گوشت آزمایشگاهی را از سال آینده میلادی آغاز می کند.

تولید گوشت آزمایشگاهی در حال حاضر هنوز مبتنی بر استفاده از سلول های بدن حیوانات است و لذا کشتار آنها را به طور کامل متوقف نمی کند. دانشمندان هم اکنون به دنبال ابداع روش های تازه ای برای تولید گوشت آزمایشگاهی هستند که هیچ نیازی به کشتار حیوانات نداشته باشد.

بر اساس برآوردها ۱۴.۵ درصد از کل موارد تصاعد گازهای گلخانه ای ناشی از صنعت دامداری است و لذا متحول سازی این صنعت به حفظ محیط زیست کمک شایانی می کند. دولت چین امیدوار است به تدریج مصرف گوشت در این کشور را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. چین سالانه حدود ۱۳.۵ میلیارد دلار صرف واردات گوشت می کند و سرمایه گذاری برای تولید گوشت آزمایشگاهی باعث صرفه جویی عظیمی برای این کشور می شود.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.