يكشنبه, 28 آبان 1396 :: Sunday, 19 November 2017
کد خبر: 114194

50 میلیون تومان هزینه یک استکان چای داغ برای قاتل

مرد جوان که بر سر خوردن یک استکان چای داغ دوستش را کشته و با پرداخت 50 میلیون تومان رضایت اولیای دم را گرفته بود دیروز از جنبه عمومی جرم محاکمه شد.
اتاق خبر 24

حجت 30 ساله که کارگر ساختمانی بود دهم دی ماه سال 83 همکار 29 ساله اش به نام احمد را با ضربه های چاقو کشت و سپس جنازه وی را در حاشیه قیامدشت رها کرد. حجت که پس از کشف جنازه در حاشیه بیابان های قیامدشت به عنوان نخستین مظنون بازداشت شده بود به قتل اعتراف کرد.

عجيب ترين روش براي رفع دائم سفیدی مو

وی گفت: من و احمد با هم دوست بودیم و در یک ساختمان نیمه کاره کار می کردیم. صبح از خواب بیدار شده بودم تا صبحانه بخوریم. من برای خودم چای ریختم اما احمد استکان چای را به دست گرفت و فورا آن را سر کشید. من به او اعتراض کردم اما بی اعتنا به من استکان بعدی چای را هم خورد. من که عصبانی شده بودم با او درگیر شدم و به رویش چاقو کشیدم. به دنبال بازسازی صحنه جرم حجت پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست اولیای دم به قصاص محکوم شد. حکم صادره در دیوان عالی کشور مهر تایید خورده بود که این محکوم توانست با پرداخت 50میلیون تومان رضایت اولیای دم را جلب کند. به این ترتیب از قصاص رهایی یافت و دیروز از جنبه عمومی جرم در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه که به ریاست قاضی محسن زالی بوئینی و با حضور یک مستشار تشکیل شد حجت گفت: دعوا به خاطر یک استکان چای داغ رخ داد و من بی لیل عصبانی شدم. وقتی بازداشت شدم 30 ساله بودم اما حالا 43سال دارم. پشیمانم ولی می دانم این پشیمانی بی فایده است. نزدیک به 13سال است که در زندانم و در این مدت به اندازه کافی تنبیه شده ام.حالا از قضات دادگاه تقاضا دارم با توجه به گذشت اولیای دم در مجازاتم تخفیف قائل شوند.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند. حجت با توجه به ماده 612 قانون مجازات اسلامی به زودی آزاد خواهد شد.

منبع: رکنا

برای مشاهده اخبار حوادث کلیک کنید.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.