دوشنبه, 20 آذر 1396 :: Monday, 11 December 2017
کد خبر: 109635
اتاق خبر 24 گزارش می‌دهد

پشت صحنه همه تخریب‌های این روزها علیه جبهه مقاومت

آنهایی که دلیل شهادت محسن حججی را عملیات موشکی علیه داعش می دانند بهتر است اندکی اخبار مرتبط با تحولات غرب آسیا را مطالعه کنند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

آنهایی که در نوشته ها و تحلیل های خود اعتقاد دارند که عملکرد ایران باعث تحریک گروه های تروریستی تکفیری در سوریه و عراق می شود و دلیل شهادت محسن حججی را عملیات موشکی علیه داعش می دانند بهتر است اندکی اخبار مرتبط با تحولات و بحران غرب آسیا را مطالعه کنند.

تحلیلگر یا روزنامه و رسانه ای که در گزارش و یادداشت خود بگوید باعث شهادت محسن حججی شلیک 6 فروند موشکی بود که به مقر داعش در سوریه اصابت کرد و انتقام خون شهدای حمله داعش به مرقد امام(ره) و مجلس شورای اسلامی ایران را گرفت، یا از درک بالایی برخوردار نیست یا این که اتفاقاً از درک برخوردار است و میخواهد ذهن افکار عمومی را در جامعه درگیر این موضوع کند که چرا ایران باید خود را هزینه سوریه یا عراق کند؟

یک روزنامه یا هر رسانه ای دارای سلسله مراتب است از خبرنگار گرفته تا دبیر، سردبیر و مدیر مسئول، کلمه به کلمه و خط به خط یک گزارش و مقاله تولیدی از سوی مسئولین آن رسانه خوانده می شود و پس از تأیید منتشر می گردد، نمی توان پذیرفت که همزمان با شهادت محسن حججی که با صلابت و اقتدار که نمونه آن را نمی تواند در عصر حاضر یافت رسانه یا رسانه هایی که وابسته به یک طیف خاص سیاسی هستند و شعار «نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران» آنها به عنوان لکه ننگی تا ابد بر پیشانی این طیف سیاسی خاص خواهد ماند، بار دیگر منویات درونی خود را آشکار کرده و با نشر عقاید و تحلیل های سخیف و ضعیف خود سعی دارند پشت صحنه شهادت شهید حججی را آشکار کنند!

 

شهید حججی

 

کدام پشت صحنه؟

شهادت یک قهرمان که با سری بالا و با صلابت به شهادت می رسد، چه پشت صحنه ای دارد؟

نکته جالب ماجرای گزارش روز گذشته این روزنامه این است که پس از شلیک 6 فروند موشک بالستیک به مقر داعش در سوریه، تیتر نخست آن روزنامه «غرش مقتدرانه» بود! مسئولین این روزنامه بایگانی مغز خود را تقویت کنند تا از تیتر نخست چند روز پیش خود اطلاع داشته باشند. چگونه می شود آن زمان شلیک موشک های ایران به سوی مقر داعش مقتدرانه نام می گیرد و پس از گذشت چند روز از آن اکنون شلیک موشک، تحریک کننده می شود؟!

البته ضعف تحلیل و پیش بینی در بیشتر رسانه های کشورمان موج می زند و این ضعف شدید در برخی رسانه های طیف خاص سیاسی بیشتر است، نمونه های زیادی از ارائه تحلیل های اینچنینی در این طیف روزنامه ها بسیار دیده شده است.

اما کافی بود که این روزنامه وابسته به طیف سیاسی خاص به این سخنان «هنری کیسینجر» تئوریسین پیر آمریکایی که در آستانه 100 سالگی است، توجه می کرد که گفته است؛ داعش شکست بخورد، ایران امپراتوری تشکیل می‌دهد.

داعش اکنون در سوریه و عراق با شکست های سنگینی ربرو شده که میرود تا پایان کار او نوشته شود، گروه های تروریستی تکفیری وهابی از همان ابتدا هم برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران و تضعیف جبهه مقاومت اسلامی در منطقه تأسیس شدند.

در هر کشوری از کشورهای منطقه غرب آسیا که ذره ای گرایش به مقاومت دیده می شود، با توطئه تروریست هایی که از سوی آمریکا و برخی کشورهای عربی منطقه حمایت می شوند، روبرو است. سوریه، عراق و یمن سه کشوری هستند که اکنون به خاطر سیاست های مستقلانه و قرار گرفتن در جبهه مقاومت با جنگ داخلی و خارجی درگیر هستند.

از میان کشورهای منطقه غرب آسیا چرا کشورهای دیگر همچون کویت، امارات، اردن، عربستان و... درگیر با تروریست ها نشده اند؟ حتی تروریستهای تکفیری یک عملیات تروریستی در این کشورها انجام نداده اند.

برای همین است که هنری کیسنیجر تئوریسین یهودی آمریکایی توصیه می کند و به ترامپ هشدار می دهد که داعش را از بین نبرد تا ایران نتواند امپراتوری خود را در منطقه گسترش دهد.

کیسینجر از یک موضوع غافل گشته است، علیرغم این که یک کارشناس ارشد مسائل بین المللی به ویژه ایران و منطقه است، اما این موضوع را نادیده گرفته که جمهوری اسلامی ایران به خاطر خاصیت انقلابی خود بر تفکر مردم مسلمان تأثیر می گذارد نه با اسلحه و زور، این نکته اساسی انقلاب اسلامی است که همچنان آمریکایی ها و غربی ها از آن غافل هستند.

اگر با توصیه کیسینجر قرار است از این پس تروریست های تکفیری وهابی بمانند و تقویت شوند، در واقع سخنان او علیه صلح منطقه و جنگ افروزی بیشتر در غرب آسیا است، چرا که هم اکنون شرایط گروه های تروریستی تکفیری در سوریه و عراق وخیم است و می رود تا نابودی آنها رقم بخورد.

هر چند بازماندگان تکفیری وهابی ها به کشورهای دیگر از جمله افغانستان، پاکستان و حتی تاجیکستان انتقال پیدا خواهند کرد تا در گوشه ای دیگر دست به جنایت و ویرانگری بزنند، مسئله این است که در کشورهای هم مرز با ایران باشند.

هشدار و توصیه کیسنیجر این نکته را نیز ثابت می کند که ورود ایران برای مبارزه با تروریست های تکفیری و حمایت از دولت و ملت عراق و سوریه اقدامی درست و راهبردی بوده که معادلات آمریکایی ها را به شدت بر هم زده است.

کیسینجر نوشته است؛«جنگ دنیای بیرونی با داعش می‌تواند یک مثال باشد. اکثر قدرت‌های غیرداعشی - از جمله ایران شیعه بر ضرورت نابودی آن (داعش) توافق دارند. اما کدام یک از آن‌ها سرزمین‌های داعش را به ارث خواهد برد؟ سنی ها یا ایران؟ اگر سرزمین‌های (تحت کنترل) داعش از سوی ایران تصرف شوند، نتیجه می‌تواند به شکل‌گیری یک کمربند از تهران تا بیروت منجر شود، این امر نشانه‌ای از ظهور یک امپراتوی رادیکال ایرانی باشد.

کیسینجر در یادداشت تحلیلی خود با پیشگویی ها و پیش بینی هایی که بر اساس تجربه و تخصص ارائه داده سعی کرده است تا ایران را به عنوان یک کشور اشغالگر معرفی کند. در حالی که جمهوری اسلامی ایران بنا بر درخواست دولت و ملت دو کشور سوریه و عراق به این کشورها رفته و با کمک های مستشاری نظامی خود توانسته است کمک زیادی به عراق و سوریه داشته باشد.

ایران قرار نیست پس از آزادی سوره از چنگ تروریست های تکفیری وهابی، آنجا باقی بماند بلکه حفظ تمامیت ارضی سوریه و تعیین تکلیف سیاسی این کشور از سوی مردم آن دو خواسته منطقی و مهم ایران است که باید برآورده شود.

هم کیسینجر و هم آنهایی که اقدامات ایران در سوریه را تحریک آمیز میپندارند، به تحولاتی که در منطقه در حال وقع است دقیق تر بنگرند، آنگاه دیدگاه و تحلیل خود را ارائه دهند و به این شکل در زمین دشمن بازی نکنند.

آیا نمیتوان گفت موضوع بازی دوبازیکن ایرانی مقابل تیم فوتبال اسرائیلی، مواضع تند یک فوتبالیست علیه مدافعان حرم، تخطئه و تخریب شهادت محسن حججی، تضعیف و تخریب سپاه پاسداران و نیروهای مسلح کشورمان ارتباط دارند؟

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.