يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 109418

جزئیات بررسی رای اعتماد به وزرا

جلسه بررسی برنامه و رأی اعتماد وزرای پیشنهادی رئیس جمهور در دولت دوازدهم از روز سه شنبه با حضور آقای روحانی در صحن علنی مجلس آغاز می شود.
جزئیات بررسی رای اعتماد به وزرا اتاق خبر 24

اکبر رنجبرزاده عضو هیئت رئیسه مجلس و مسئول میز کاری رای اعتماد به وزرا با اعلام این مطلب گفت: در جلسه روز سه شنبه که از ساعت 8 صبح آغاز خواهد شد ابتدا رئیس جمهور فرصت خواهد داشت به مدت دو ساعت و نیم از خط مشی، ترکیب وزرا و برنامه دولت دفاع کند.

وی افزود: پس از آن 5 نماینده موافق و 5 نماینده مخالف هرکدام به مدت 15 دقیقه به ترتیب یک موافق و یک مخالف دیدگاه های خود را درباره برنامه، خط مشی و ترکیب دولت ارائه خواهند کرد.

رنجبرزاده گفت: در ادامه جلسه براساس حروف الفبای وزارتخانه ها بررسی وزرای پیشنهادی با سخنان دو نماینده مخالف و دو نماینده موافق هر کدام به مدت 15 دقیقه و همچنین وزیر پیشنهادی که 30 دقیقه فرصت دفاع و ارائه برنامه را دارد آغاز خواهد شد.

مسئول میز کاری رای اعتماد به وزرا در مجلس افزود: بررسی رای اعتماد وزرا از روز سه شنبه به صورت دو نوبته صبح و بعدازظهر در مجلس انجام خواهد شد و پیش بینی می شود که تا روز شنبه آینده تکلیف رای اعتماد به وزرا مشخص شود.
وی گفت: جلسات بررسی رای اعتماد به وزرا به صورت زنده پخش می شود و باتوجه به اینکه هنوز وزیر پیشنهادی علوم معرفی نشده است حداقل زمان برای بررسی جلسه رای اعتماد به وزرا 25 ساعت و 30 دقیقه طول خواهد کشید و با احتساب سخنان رئیس جمهور و نیز 10 نماینده موافق و مخالف در ابتدای جلسه بررسی که 5 ساعت نیز زمان آخر بود، پیش بینی ما از زمان جلسات بررسی رای اعتماد 30 ساعت و 30 دقیقه است.

رنجبرزاده افزود: در عین حال ممکن است در زمان بررسی شاهد تذکرات یا اخطارهای نمایندگان باشیم که این می تواند به زمان بررسی جلسات رای اعتماد اضافه شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین گفت: طی روزهای جاری نیز جلسه فراکسیون ها و کمیسیون های مختلف با وزرای پیشنهادی برای معرفی برنامه های آنان و سوالات نمایندگان در جریان است.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.