پنجشنبه, 23 آذر 1396 :: Thursday, 14 December 2017
کد خبر: 108460
یادداشت اتاق خبر 24 ؛

آبروی ایران را مقابل موگرینی حفظ کنید؟!

ده ها کشور نمایندگان خود را برای حضور در مراسم تحلیف ریاست جمهوری آقای روحانی به تهران فرستاده اند.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

در میان مدعوین چهره های سیاسی سرشناس هم دیده میشود، مانند فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اتحادهی اروپا که پس از کاترین اشتون روی کار آمد و توافق هسته ای در زمان او به امضا رسید.

از زمانی که اخبار مرتبط با سفر نمایندگان کشورهای خارجی به ویژه فدریکا موگرینی برای حضور در مراسم تحلیف منتشر شد، برخی در این میان واکنش ها و سخنانی داشته اند که قابل تأمل است.

خانم موگرینی قرار است در مراسم تحلیف رئیس جمهور شرکت کند و چند دیدار هم با مسئولین کشورمان داشته باشد، آیا به او مربوط می شود که چرا در کابینه دولت ایران یک وزیر زن وجود ندارد یا چرا یک وزیر زن معرفی نشده است؟

قطعاً مسائل داخلی کشور به بیگانگان ربطی ندارد، موضوعات داخلی به مانند مسائل خانوادگی است که نباید اجازه داد دیگران در امور آن دخالت کنند.

آیا اروپا یا آمریکا اجازه می دهد ایران در امور داخلی آنها دخالت کند و به عنوان مثال درباره وضعیت اخلاقی این کشورها اظهار نظر کرده و خواهان اصلاح آن شود؟

آیا آنها به جمهوری اسلامی ایران اجازه می دهند که درباره اقدام غیر اخلاقی، غیر انسانی و غیر مذهبی ازدواج همجنس با یکدیگر اعتراض کنند و آن را یک اقدام وقیح بدانند؟

جای تأسف است که برخی در داخل به خاطر سفر یک مقام اروپایی به ایران آنقدر به وجد می آیند که اصالت خود و کشورشان را هم به فراموشی می سپارند!

آنگاه برخی در داخل حرف را بسیار سهل و آسان به دهان فردی مانند موگرینی می گذارند تا بگوید چرا وزیر زن ندارید!

به این سخن و واکنش به سفر فدریکا موگرینی توجه کنید؛«موگريني ميهمان ويژه مراسم تحليف است. ممكن است سؤال كند كابينه ٢٤ميليونى چرا وزير زن ندارد؟ پاسخ احتمالى چيست؟»

پاسخ قطعی این است که به خانم موگرینی هیچ ارتباطی ندارد در کابینه دولت جمهوری اسلامی ایران چرا وزیر زن وجود ندارد. آیا آبروی جمهوری اسلامی ایران در این است که موگرینی اگر بپرسد چرا وزیر زن ندارید، چه پاسخ خواهیم داد!!! پس اگر اینگونه است هم اکنون یک یا چند نفر را به عنوان وزیر پیشنهادی برای دولت دوازدهم معرفی کنید.

چرا مانند آن فردی رفتار می کنید که از هول هلیم به دورن دیگ افتاده است؟!

آیا طعم هلیم برجام را نچشیده اید؟ یا دیگ هلیم برجام برای اینگونه افراد متفاوت بوده است؟!

آذر منصوري فعال سياسي اصلاح‌طلب، با بیان این مطلب در حساب توئیتری خود چه هدفی را دنبال کرده است؟ آیا با این کار فضا را برای طرح چنین موضوعی برای موگرینی فراهم ساخته است؟

چرا تا این اندازه وادادگی در رفتارها و سخنان برخی افراد دیده می شود؟ً در حالی که نقش و جایگاه زن در اسلام بسیار فراتر و ارزشمندتر از جایگاهی است که زن در جامعه غربی دارد.

اگر در کشوهای اروپایی دیده می شود در کابینه دولت انگلیس یا فرانسه یا هر کشور دیگر غربی زنان وزیر می شوند، اما این جایگاه و شأن واقعی زنان در آن جوامع نیست، بلکه جایگاه زن در کشورهای غربی تنها به چشم یک کالا دیده میشود.

استفاده های ابزاری از زنان و وجود فساد و فحشا در جوامع غربی را آیا می توان در راستای اعتلای شخصیت زنان دانست؟ آیا وجود چند وزیر در کابینه فرانسه یا هر کشور دیگر غربی که مدعی حقوق بشر و رعایت حقوق زنان است، می تواند تأمین کنند حق و حقوق زنانی باشد که در بردگی جنسی زندگی می کنند؟!

بحث حقوق زنان بسیار گسترده و عمیق است، اما همین مسئله باید با توجه ویژه و تأکید قرار داشته باشد که مسائل داخلی جمهوری اسلامی ایران به هیچکس ارتباط ندارد. حتی اگر آن شخص فردی چون موگرینی باشد.

سفر موگرینی به تهران تنها به وزیر زن بسنده نکرده بلکه حتی برخی نهادهای خارجی فرصت سفر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را غنیمت شمرده و موضوعات دیگر از جمله بهائیان را به میان کشیده اند.

«جامعه مدافع اقوام در معرض خطر» از فدریکا موگرینی خواست هنگام شرکت در مراسم تحلیف روحانی خواهان آزادی ۷ مدیر زندانی جامعه بهایی در ایران شود.

همه این 7 تن بهائی مجرم هستند و در دادگاه محکوم شده اند، بهائی ها فعالیت های جاسوسی انجام می دهند و با سازمان های جاسوسی موساد و سیا همکاری دارند. ضمن این که اقدام به ترویج و تبلیغ فرقه ضاله خود نموده و دیگران را فریب داده و به گرایش به بهائیت تشویق می کنند.

چندی پیش بود که یک خواننده اسرائیلی ایرانی تبار به نام حنا جهان‌فروز در یک کلیپ تصویری اعتراف کرده بود بهائی ها جاسوس اسرائیل هستند.
در این کلیپ از رابطه بین شبکه من و تو و بهائی ها می گوید: « می تونم بگم بهائی ها همشون جاسوس اسرائیل هستند. مثلا می گوئید در شبکه من و تو از بهائی ها حرف می زنند حتما اونایی که اون پشت هستند بهائی اند.»

وی که درخصوص مشکلات زندگی خود و خانواده‌اش در فلسطین اشغالی و همچنین حضور بهائی‌ها در فلسطین اشغالی دست به افشاگری زده است از تحقیرهای صهیونیست ها نسبت به ایرانی ها و زبان فارسی پرده برداشت.

این خواننده اسرائیلی تبار حتی نسبت به خشونت های جنسی علیه زنان نیز سخن گفت.

مطالباتی که غربی ها از ایران دارند جنس و نوع آنها مشخص است، آنها با حرکت رو به جلو سعی می کنند تا دست ایران بسته شود و در موضع پاسخگویی قرار گیرد نه پرسشگری. ضمن این که فضای انتقاد و پرسش برای غرب در داخل ایران از سوی برخی افراد و گروه های سیاسی آماده می شود و آنها هم به خود اجازه می دهند تا مطرح کنند.

اما آیا اکنون که موگرینی به ایران آمده دغدغه و مشکل ما نبود یک یا چند زن در کابینه است؟ یا این که مطالبات به حقی است که بر سر برجام پایمال شده و همچنان زیر پا گذاشته می شود؟

البته انتظار این بود که طیف اصلاح طلب به جای طرح مطالبه وزیر زن در کابینه روحانی آن هم پیگیری و سوال از سوی خانم موگرینی، از او درباره روند اجرای توافق هسته ای می پرسیدند.

اما موضوع داخلی که ربطی به خارجی هم ندارد، دغدغه اصلاحات می شود و نگرانی عمیق آنها که اگر موگرینی بپرسد چرا وزیر زن نداریم چه باید پاسخ دهیم؟!

شاید رفتارهای چنین افراد و گروه هایی مانند این ضرب المثل و حکایت باشد که ...

روزی روزگاری در روستایی در هند؛ مردی به روستایی‌ها اعلام کرد که برای خرید هر میمون 20 دلار به آنها پول خواهد داد.

روستایی‌ها هم که دیدند اطراف‌شان پر است از میمون؛ به جنگل رفتند و شروع به گرفتن‌شان کردند و مرد هم هزاران میمون به قیمت 20 دلار از آنها خرید ولی با کم شدن تعداد میمون‌ها روستایی‌ها دست از تلاش کشیدند.

به همین خاطر مرد این‌بار پیشنهاد داد برای هر میمون به آنها 40 دلار خواهد پرداخت.
با این شرایط روستایی‌ها فعالیت خود را از سر گرفتند. پس از مدتی موجودی باز هم کمتر و کمتر شد تا روستایی‌ ها دست از کار کشیدند و برای کشاورزی سراغ کشتزارهای‌شان رفتند.

این بار پیشنهاد به 45 دلار رسید و در نتیجه تعداد میمون‌ها آن‌قدر کم شد که به سختی می‌شد میمونی برای گرفتن پیدا کرد.

این‌بار نیز مرد تاجر ادعا کرد که برای خرید هر میمون 100 دلار خواهد داد ولی چون برای کاری باید به شهر می‌رفت کارها را به شاگردش محول کرد تا از طرف او میمون‌ها را بخرد.

در غیاب تاجر، شاگرد به روستایی‌ها گفت: «این همه میمون در قفس را ببینید! من آنها را هر یک 80 دلار به شما خواهم فروخت تا شما پس از بازگشت مرد آنها را به 100 دلار به او بفروشید.»

روستایی‌ها که وسوسه شده بودند پول‌هایشان را روی هم گذاشتند و همه میمون‌ها را خریدند.

البته از آن به بعد دیگر کسی مرد تاجر و شاگردش را ندید و تنها روستایی‌ها ماندند و یک دنیا میمون!

داستان چنان افرادی ضرب المثل «از هول هلیم اتفاد تو دیگ» است.

 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.