پنجشنبه, 23 آذر 1396 :: Thursday, 14 December 2017
کد خبر: 108227

تنفیذ دوازدهم...

تنفیذ دوازدهم... به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

این مراسم از ساعت ۱۰ و 34 صبح پنجشنبه در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله)، با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، رؤسای قوا، مقامات کشوری و لشکری، جمعی از سفرا و نمایندگان بلندپایه‌ی کشورهای خارجی و قشرهای مختلف مردم آغاز شد و در شبکه‌های مختلف رادیویی-تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی به صورت زنده پوشش داده خواهد شد.

 

اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین مراسم تنفیذ ریاست جمهوری

با ورود مقام معظم رهبری، آیت‌الله جنتی، حجت الاسلام و المسلمین روحانی، علی لاریجانی و آیت الله آملی لاریجانی در ساعت 10:30 به حسینیه امام خمینی (ره) در ساعت 10:30 مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آغاز شد.

 

مراسم تنفیذ رییس‌جمهوری دوره دوازدهم با حضور مهمانان داخلی و خارجی هم اکنون در حسینیه امام خمینی(ره) درحال برگزاری است.

این مراسم با حضور مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام حسن روحانی، آیت‌الله صادقی آملی لاریجانی، علی لاریجانی، آیت‌الله احمد جنتی و سیدحسن خمینی آغاز شده است.

همچنین در این مراسم محمود احمدی‌نژاد، سیدابراهیم رئیسی، علی اکبر ولایتی، محمدباقر قالیباف، سیدمصطفی میرسلیم، علی اکبر صالحی، سعید جلیلی، سردار محمد باقری، سردار یحیی رحیم صفوی، امیر سیاری، سردار شیرازی، حسین فدایی، علیرضا زاکانی، علی‌اکبر محتشمی پور، سردار عبادلله عبدالهی، حسینعلی امیری، آیت‌الله اراکی، معصومه ابتکار، علی وکیلی، پرویز فتاح، جمعی از نمایندگان مجلس، اعضای هیات دولت، مقامات عالی لشکری، رضا حاکان تکین، لوان جاگاریان و سفرا و نمایندگان کشورهای مختلف حضور دارند.

علی مطهری، غلامعلی حدادعادل، آیت‌الله حسینی بوشهری، غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، جعفر منتظری، محمدباقر نوبخت، آیت‌الله سیدابراهیم امینی، الهام امین‌زاده، زهرا نژادبهرام، سردار دهقان، مسعود سلطانی‌فر، سیده فاطمه حسینی، سیدرضا صالحی امیری، مرتضی بانک، شجاع پوریان و امیر احمدرضا پوردستان از دیگر حاضران در این مراسم هستند.

 

* تصویر متن حکم تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم:

 متن حکم تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم

 

* متن حکم تنفیذ رئیس جمهور دوازدهم:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی طی حکمی، با تنفیذ رأی ملت ایران در انتخابات، جناب حجت‌الاسلام  حسن روحانی را به عنوان ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

 

متن حکم تنفیذ که صبح امروز (پنجشنبه ۱۳۹۶/۵/۱۲) طی مراسمی در حسینیه‌ی امام خمینی (رحمه‌الله) به رئیس جمهور منتخب مردم اعطا شد به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم
خداوند متعال را سپاس میگویم که در آزمون سیاسی و اجتماعی بزرگ دیگری، ملّت عظیم‌الشأن ایران را سرافراز فرمود و حضور مبارک آنان را در یکی از اساسی‌ترین اقدامات ملّی، گامی بلند در جهت حراست از عزّت و امنیّت کشور و ابّهت نظام مقدّس جمهوری اسلامی قرار داد. انتخابات پرشور و صفوف طولانی رأی‌دهندگان در سراسر کشور و نصاب درخشانِ شرکت‌کنندگان در انتخاب رئیس جمهور و آنگاه رأی بالای شخصیّت منتخب، همگی نشانه‌های روشن از موفّقیّت نظام اسلامی در تحکیم و تثبیت جمهوریّت و خصلتِ مردمی این نظام انقلابی است، و این یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین توانمندی‌های بی‌شمار کشور اسلامی عزیز ما است که دستیابی به آرمانهای والای انقلاب را ممکن میسازد و آینده‌ی روشن کشور و ملّت را نوید میدهد.

اکنون با استمداد از هدایت و عنایت پروردگار و در سایه‌ی توجّهات حضرت ولیّ‌الله‌اعظم (ارواحنا فداه) و با تبرّک و تفأّل به همزمانی با ایّام ولادت حضرت امام ابی‌الحسن‌الرّضا (علیه‌آلاف‌التّحیّةوالثّناء)، اینجانب به پیروی از گزینش ملّت ایران، رأی آنان را تنفیذ و دانشمند محترم جناب حجّت‌الاسلام آقای دکتر حسن روحانی را به ریاست جمهوری اسلامی ایران منصوب میکنم و با دعا برای موفّقیّت ایشان، مؤکّداً توصیه میکنم که این منصب خطیر را وسیله‌ای برای کسب رضای الهی و ذخیره‌ای برای هنگامه‌ی لقاء پروردگار قرار دهند و همّت خود را متوجّه استقرار عدالت، و جانب‌داری از محرومان مستضعف، و اجرای احکام اسلام ناب، و تقویت وحدت و عزّت ملّی، و توجّه به توانمندی‌ها و ظرفیّتهای عظیم کشور، و صراحت در بزرگداشت ارزشها و مبانی انقلاب اسلامی نمایند، و مطمئن باشند که ملّت غیور و شجاع، خدمتگزاران کشور را در دشواری‌ها و در مقابله با زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های استکبار تنها نخواهد گذاشت. لازم میدانم بار دیگر درباره‌ی اجرای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی و توجّه ویژه به موضوع اشتغال و تولید داخلی تأکید کنم و یادآوری نمایم که رأی ملّت و تنفیذ آن، موکول به حفظ و رعایت تعهّد به صراط قویم و مستقیم اسلامی و انقلابی است.

در پایان یاد امام عزیز راحل را گرامی میدارم و به روح مطهّر ایشان و شهیدان این راه درود میفرستم.

والسّلام علی عباد الله الصّالحین
سیّدعلی خامنه‌ای 
۱۲ مرداد ۱۳۹۶

 

* تصاویری از مراسم تنفیذ

تنفیذ دوازدهم

 

تنفیذ دوازدهم

 

حضور احمدی نژاد و رئیسی در مراسم تنفیذ دوازدهم

 

قالیباف و میرسلیم در مراسم تنفیذ

 

 

* لحظه اهدای حکم تنفیذ روحانی از سوی رهبر انقلاب:

لحظه اهدای حکم تنفیذ روحانی از سوی رهبر انقلاب

فیلم:

 

 

* سخنرانی روحانی بعد از دریافت حکم تنفیذ ریاست جمهوری:

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی پس از تنفیذ حکم ریاست جمهور، در بخشی از اظهارات خود گفت:  همه ما افتخار خادمی امام رضا (ع) را داریم . ایران اگر امروز کشوری مستقل در جهان اسلام است و اگر با حفظ هویت دینی خود، استقلال ملی و تاریخی دارد، یکی از عوامل برجسته آن وجود بارگاه شریف آن حضرت در این سرزمین است.

وی افزود:  مزار آن امام همچون پرچم برافراشته ای از پیوند هویت ملی و دینی ما ایرانیان است.

روحانی گفت: امام رضا سیاست را آموخت و به آموخت چگونه می توان در سخت ترین دوران، عظمت شیعه را احیاء کرد.

رئیس جمهور گفت: در دورانی که حریف سرگرم جنگ قدرت است با یک تصمیم درست به نفع آرمان امامت عمل کرد و با اکراه نیابت در حکومت پذیرفت تا شیعه را به عنوان یک مذهب سیاسی و اجتماعی احیاء کند.

روحانی گفت: نظام امین رای مردم است. 

 

* بغض روحانی در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری

 

 

 

* محور بیانات رهبری در مراسم تنفیذ ریاست جمهوری

محور بیانات حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلا در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری دوازدهم به شرح زیر است:
 
- جلسه مهمی است و روزهای مهم و تعیین کننده ای است. تصادف و تقارن این مراسم و جلسه با ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) برای دلهای مشتاق ایران مایه تفال و تبرک است. اهمیت این جلسه از دو نظر است؛ اول اینکه آغاز یک دوره مدیریت جدید کشور است. این امیدواری وجود دارد که مسئولانی که همراه رییس جمهور منتخب وارد میدان عمل خواهند شد با ابتکارات جدید و توانمندی های بیش از گذشته ملت را خوشحال کنند. جهت دوم این است که این جلسه نماد مردم سالاری است.
 
- انتخابات مردم و گزینش های مردمی ده مجلس شورای اسلامی بوجود آورده. پنج مجلس خبرگان و پنج شورای شهر و روستا را تشکیل داده. اینها همه از برکت انقلاب است.
 
- نسل جدید ما فراموش نکند؛ ما دوره قبل از انقلاب دیکتاتوری را، در حاشیه بودن مردم و بی اعتنایی به مردم در امر حکومت را با همه وجود دیدیم. مردم قبل از پیروزی انقلاب هیچ نقشی در مدیریت کشور و تعیین مدیران نداشتند. روسا، سلاطین و پادشاهان می آمدند؛ می رفتند و مردم فقط تماشاچی بودند. انقلاب اسلامی آمد مردم را از حاشیه به متن آورد. مردم صاحب اختیار شدند. این دوازدهمین باری است که نتیجه گزینش مردم از اول انقلاب برای مدیریت قوه مجریه مشخص می شود.
 
- در این دوران قریب 40 سال یک سلسله به هم پیوسته مسئولان هستند که هر کدام به سهم خود تلاش و ایفای نقش کردند. امروز محصول کار مجموعه دست اندرکاران جمهوری اسلامی در اختیار مسئولانی است که از امروز با رسمیت مشغول کار می شوند. کسانی که مسئولیت پیدا می کنند باید بر این سرمایه ملی بیفزایند و آن را تحویل مدیران بعد دهند. در این 4 دهه ملت و دولت کارهای بزرگی انجام دادند. زیربناهای علمی و فکری و اجرایی فراوانی در کشور به وجود آمده که قبل از انقلاب وجود نداشت. این زیربناها سکوهای پرش این ملت هستند برای آینده. نسل های جدید با تفکر انقلابی و سرشار از انگیزه تربیت شده اند. 

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.