يكشنبه, 26 آذر 1396 :: Sunday, 17 December 2017
کد خبر: 105717
بسته تلگرام گردی اتاق خبر 24؛

خمیر مرغ در سوسیس و کالباس/ ماشین تشریفاتی اشرف پهلوی / ابوبکر بغدادی زنده است

در بسته تلگرام گردی امروز خبرها و پست های مهم کانال های تلگرامی را ببینید.
به گزارش خبرنگار اتاق خبر 24

 

 ابوبکر بغدادی زنده است

یکی از مقامات ارشد وزارت کشور عراق ضمن تکذیب هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش اعلام کرد که ابوبکر بغدادی هنوز زنده و در سوریه مخفی شده است.

«ابوعلی البصری»، رئیس اطلاعات و مبارزه با تروریسم وزارت کشور عراق ضمن رد اخبار گسترده مبنی بر هلاکت سرکرده گروه تروریستی داعش اعلام کرد که ابوبکر البغدادی هنوز زنده است و در پایگاه‌های گروه تروریستی داعش در خارج از شهر رقه مخفی شده است

--------------------------------------------

تصویب یک فوریت طرح اصلاح قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان

مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان موافقت کرد. در مقدمه این طرح آمده است که در جهت به کارگیری افراد با سابقه و متخصصین در پست‌های حساس مدیریتی، سیاسی، امنیتی و نظامی استثناهایی را لحاظ کرده که متاسفانه با تفسیر ناصحیح موجب نقض غرض قانونگذار و به کارگیری حداکثری بازنشستگان شده است.

این مقوله موجب می شود که تعداد پرشمار افراد متخصص و دانش آموختگان در سطوح عالی از حضور در صحنه های مدیریتی و سیاسی کشور کنار گذاشته شده و مجال خدمت به نظام اسلامی را نداشته باشند. لذا در راستای سنت‌های اسلامی طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بارنشستگان تهیه شده و در دستورکار قرار گرفته است.

--------------------------------------------

آزادی مشروط مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس

فرهمند صالح‌زاده، معاون دفتر نظارت بر بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی:

سازمان دامپزشکی اعلام کرد که بر اساس مذاکرات صورت گرفته با سازمان غذا و دارو و دیگر دستگاه‌های نظارتی مانند سازمان استاندارد مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس کمتر از ۶۰ درصد با شرایط خاصی مجاز اعلام شده است و برای دریافت مجوز تولید این محصول در کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی مذاکره و بررسی‌های کارشناسی همچنان ادامه دارد.

--------------------------------------------

ما افراد آبروداری هستیم/مردم به ما ناسزا می گویند؛ جرات نداریم تا نانوایی برویم

برادر قاتل آتنا:

آن روز من رفته بودم دنبال زن داداشم تا او را به خانه‌مان بياورم. زن برادرم گفت يك بشكه در خانه پيدا كرده كه خيلي بو مي‌دهد. من بشكه را باز كردم و ديدم كه داخل آن جسد يك دختربچه است كه دست و پايش شكسته شده و پوستش هم كبود و سياه است. به زن داداشم گفتم حالا كه جرم برادرم به ما ثابت شده و او آتنا را كشته، بايد به نيروي انتظامي خبر بدهيم تا قانون براي او تصميم بگيرد.

مردم پارس‌آباد خيال مي‌كنند كه ما هم در قتل آتنا دست داشته‌ايم يا اينكه كارهاي برادرم را از چشم ما هم مي‌بينند اما اين طور نيست. ما خانواده آبروداري هستيم. اگر با او همدست بوديم كه هيچ‌وقت به اداره آگاهي خبر نمي‌داديم. بچه‌هايش در اين شهر زندگي كرده‌اند و آبرو دارند. ما نمي‌توانيم براي خريدن چندتا نان از خانه بيرون برويم همسايه‌ها براي ما نان مي‌خرند و جلوي در خانه مي‌آورند. يك جوري آبرو و حيثيت‌مان رفته كه نمي‌توانيم سرمان را بلند كنيم.

--------------------------------------------

روحانی مضروب در حادثه مترو به هوش آمد

برادر روحانی مضروب در حادثه مترو شهر ری:

فردی شرور که حالت عادی نداشته با عربده کشی و جسارت به روحانیت از پشت به برادرم حمله کرده و با کاتر به گردنش ضربه زده است

برادرم به هوش آمده است و وضعیت جسمانی اش رو به بهبود است

--------------------------------------------

روند افزایش دما طی روزهای آینده

کارشناس سازمان هواشناسی: در کل کشور افزایش دما پیش بینی می کنیم و برای جنوب شرق نیز شاهد وقوع رگبار رعد و برق خواهیم بود

طی روزهای آینده روند افزایش دما را شاهد خواهیم بود و باید منتظر دمای 50 به بالا در خوزستان در قسمت های از ایران و بوشهر باشیم

--------------------------------------------

مریم میرزاخانی در کنار پدر و مادرش

05

 

--------------------------------------------

آغاز مذاکرات کابل و تهران بر سر آب

بهرام قاسمي، سخنگوي وزارت امور خارجه:

پس از سفر ظريف به کابل توافقاتي با آقاي اشرف غني، رئيس‌جمهور اين کشور و ساير مقامات افغانستان صورت گرفت و قرار شد پنج کميته تخصصي بررسي مسائل کار‌شناسي در روابط بين دو کشور در حوزه‌هاي مختلف را آغاز کنند که يکي از اين کميته‌هاي پنج‌گانه، کميته آب است.

▪️بي‌شک يکي از موضوعات مهم تهران و کابل موضوع آب است که از اهميت بالايي برخوردار است، دو کميته از کميته‌هاي پنج‌گانه در وزارت امور خارجه و زير نظر معاونت منطقه‌اي و معاونت حقوقي و بين‌المللي برگزار و کميته‌هايي نيز در وزارت کشور تشکيل و پيگيري مي‌شود. دور اول کميته‌هاي پنج‌گانه اخيرا در تهران برگزار شد و قرار است؛ دور دوم اين نشست در کابل انجام شود.

--------------------------------------------

رای مجلس به تخفیف مجازات اعدام برای موادمخدر

نمایندگان مجلس با ۱۸۲ رای موافق، به کلیات طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر در رابطه با تخفیف مجازات اعدام محکومین به مواد مخدر رای دادند

--------------------------------------------

متقاضيان حج با آموزش شرايط بحرانی اعزام مي‌شوند

سيدعلي قاضي‌عسکر، نماينده ولي‌فقيه در امور حج و زيارت درباره اعزام زائران به عربستان در شرايط بحراني و حساس سياسي منطقه گفت:

قبلا در کميسيون امنيت ملي، کميسيون فرهنگي و در صحن علني مجلس به صورت ويژه گزارش جامعي را از تفاهم‌نامه با عربستان و اقدامات صورت‌گرفته ارائه کرده‌ام و جاي ابهامي وجود ندارد. آخرين موضوع به جلسه شوراي‌عالي امنيت ملي برمي‌گشت که در آن نيز حضور زائران ايراني در حج مصوب شده است. اگر مشکل غيرمترقبه‌اي پيش نيايد و طبق روند معمول همه کارها انجام شود، شاهد حجي باشکوه خواهيم بود.

براي آنکه در صورت بروز احتمالي حادثه براي حجاج، آنها بتوانند خودشان اولين حمايت‌ها و اقدامات پيشگيرانه را از خود و همراهانشان داشته باشند، ارگان‌هاي مختلف مرتبط با حجاج، برنامه‌هاي ويژه و جداگانه‌اي را براي آموزش موارد مهم به حجاج در نظر گرفته‌اند.

ميرکتولي، معاون آموزش و پژوهش سازمان اورژانس کشور، از آموزش کمک‌هاي اوليه و اورژانس‌هاي شايع به کارگزاران حج خبر داد و گفت:

اين کارگاه‌ها پس از تدوين محتواي آموزشي به وسیله سازمان اورژانس، به صورت سخنراني و تمرين عملي به مدت چهار ساعت در عناوين شايع اورژانس با موضوعات حمله قلبي، تشنج، حوادث ترافيکي و تروما، ديابت، روان‌پزشکي، مسموميت و گزيدگي، سوختگي، گرمازدگي، احياي قلبي - ريوي، حوادث آسانسور، آسم و انسداد راه هوايي برگزار شد.

--------------------------------------------

فتوای جدید داعش برای کودکان

تروریست های داعش به حامیان خود در اروپا دستور دادند اموال غیرمسلمانان را سرقت کنند و کودکان آنها را بربایند. در متن دستور  داعش آمده است:

اگر (یک مسلمان) آنها (غیرمسلمانان) یا کودکان آنها را برباید، یا آنها را به هر طریق تحت کنترل خود درآورد، در آن صورت (مالکیت بر) جان و مال کفار حربی (غیرمسلمانان) جایز است... آنها مالک آنان (غیرمسلمانان) هستند.

فراموش نکنید که جنگ آنها با داعش به اموال (پول آنها) بستگی دارد، پس نیت خود را خالص کنید، به خدا توکل کنید، و به دنبال توصیه هیچ کسی درباره گرفتن اموال آنها نباشید. با لطف خدا پیش بروید، چرا که در واقع، سرقت اموال کفار، آنها را تضعیف می کند، امنیت اقتصاد آنها را در معرض تهدید قرار می دهد، مؤمنان را تقویت می کند و به آنها روحیه می دهد،‌ و آنان را برای چیزی بزرگتر از سرقت آماده می کند.

--------------------------------------------

آسمان زیبای کویر لوت

قلعه شفیع آباد در شهداد کرمان

04

 

--------------------------------------------
 

اگر آمریکا برجام را به هم بزند، افکار عمومی می‌فهمند که ایران با منطق می‌خواست مسئله را حل کند

علی اکبرصالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در دومین سالگرد امضای برجام گفت:

برجام یک دستاورد بزرگ بوده، به یقین اگر چنین نبود مسئولان بلند پایه آمریکایی این قدر اظهار نظر منفی نمی کردند یا مسئولان رژیم صهیونیستی یا برخی کشورهای معلوم الحال منطقه در این حد علیه برجام اقدام و فضا سازی نمی کردند.

الان رآکتور اراک ما فوق العاده عالی جلو می رود و از زمان مورد نظر جلوتریم. قرارداد اراک را به نحو احسن بستیم. رآکتور جدید اراک یکی از مدرن ترین رآکتورهای تحقیقاتی خواهد بود در حالی که رآکتور قدیمی اراک را یک جوری تصویر می کردند که گویی قبلا ساخته شده بوده یا به زودی راه اندازی می شود در حالی که شرایط رآکتور قبلی به گونه ای بود که مدت زیادی طول می کشید تا راه اندازی شود.

ما فرض می کنیم آمریکایی ها ناجوانمردانه و واضح برجام را به هم بزنند و اروپا و چین و روسیه هم نتوانند ایستادگی کنند حداقل این است که افکار عمومی دنیا می فهمد که ایران با منطق و انعطاف لازم آمد که مسئله را حل کند و طرف مقابل عمل نکرد. اگر برجام نبود ما در وضعیتی بودیم که افکارعمومی جهان را رسانه های آن ها به دست گرفته و دلیل واهی خود را جا انداخته بودند اما الان دیگر سخت است که افکارعمومی را برگردانند و زیر بار این رفتار غیرعاقلانه و منطقی نخواهند رفت.

--------------------------------------------

حفاظت از اردوغان با جنگنده !

 اسکورت کردن رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در پرواز آنکارا تا استانبول با دو فروند جنگنده F16

03

--------------------------------------------

حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است

رئیس سازمان امور مالیاتی:

حقوق زیر دو میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف است و اگر افرادی هستند که کمتر از دو میلیون تومان حقوق می‌گیرند و تحت عناوین مختلفی از حقوق آن‌ها مالیات کسر می‌شود حتما این موضوع را به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند

--------------------------------------------

سورپرایز اردوغان برای مشترکین تلفن همراه در ترکیه

مشترکین تلفن همراه ترکیه در شب سالروز کودتای ۱۵ ژوئن به هنگام تماس، به جای شنیدن صدای بوق تماس، پیام رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه را به مناسبت شکست کودتای سال گذشته شنیدند

--------------------------------------------

تیبا جایگزین پراید می‌شود

 مدیرعامل سایپا: تیبا جایگزین خوبی برای پراید است و تیراژ تولید آن برای جایگزینی پراید افزایش می‌یابد

02

--------------------------------------------

ایران برنامه موشک بالستیک خود را سرعت بخشیده است!

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا:

ایران برنامه غیرقانونی موشک بالستیک خود را سرعت بخشیده است

 هفته گذشته از گزارش سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا متوجه شدیم که ایران در حال تلاش برای خرید فن‌آوری سلاح هسته‌ای بوده است.

--------------------------------------------

وقتی مدیرعامل اکسون‌مویبل بودم زندگی راحت بود!

رکس تیلروسن، وزیر امور خارجه امریکا سال‌های زیادی با مقامات دولتی کار کرده است اما یکی از همان مقامات بودن داستان متفاوتی دارد.

تیلرسون می‌گوید زندگی به عنوان مدیر عامل یک شرکت (Exxonmobile) راحت‌تر از زندگی است که در آن به عنوان یکی از اعضای کابینه ترامپ کار کنید.

"وقتی یک مدیر عامل هستید همه چیز فرق می‌کند، شما تصمیم گیرنده نهایی هستید. همین قسمت است که زندگی را راحت‌تر می‌کند."

"شما مالک کار هستید، خودتان تصمیم می‌گیرید. من سازمان کاملا متفاوتی داشتم. مهمترین قسمتش این بود تمام عمرم را با آدم‌هایی کار می‌کردم که من را به خوبی می‌شناختند و می‌دانستند چه انتظاراتی دارم."

--------------------------------------------

«مریم میرزاخانی»در امریکا به خاک سپرده می شود

مراسم یادبود مریم میرزاخانی در روز پنجشنبه در مسجد جامع شهرک غرب تهران در ساعت ۴ الی ۵:۳۰ برگزار خواهد شد

--------------------------------------------

ماشین تشریفاتی اشرف پهلوی

 رولز رویس فانتوم ۵ در کاخ موزه سعد آباد یکی از لوکس ترین ماشین های کلاسیک دنیا که متعلق به اشرف پهلوی بوده است

01

 

--------------------------------------------
 

آب ۱۰۰۰ تومانی را ۴۵۰ تومان می‎فروشیم | یک سوم شهرهای ایران دچار کم آبی است

حمید چیت چیان، وزیر نیرو:

برای تامین هر مترمکعب #آب شرب به طور متوسط در کشورمان حدود هزار تومان هزینه می کنیم در حالی که قیمت فروش آن به مردم به ازای هر متر مکعب 450 تومان است بنابراین بقیه مبلغ از طریق یارانه تامین می شود. همین موضوع موجب شده در مصرف آب و برق ، فناوری های جدید که به بهینه سازی مصرف کمک می کند مشتری نداشته باشد.

درسال 92، 570 شهر دارای تنش آبی بود که در حاضر به 307 شهر تقلیل یافته است البته هنوز هم حدود یک سوم شهرهای کشور دچار کم آبی است. افزایش گرمای هوا سبب تبخیر بیشتر منابع آبی کشور می شود و با افزایش 1/5 درصد گرمای هوا این تبخیر بیشتر انجام خواهد شد بنابراین همه منابع آبی کشور دستخوش این تبخیر خواهند بود و اصول کار جلوگیری از تبخیر کار آسانی نیست اما با شیوه های آبیاری تیپ و قطره ای می توان تا حدودی از تبخیر آب جلوگیری کرد.

انتهای پیام
اتاق خبر انتها

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.